Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8951
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nic o nas bez nas. O strategii Dolnego Śląska w kontekście Kotliny Jeleniogórskiej

Czwartek, 8 marca 2012, 9:35
Aktualizacja: 9:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nic o nas bez nas. O strategii Dolnego Śląska w kontekście Kotliny Jeleniogórskiej
Fot. Angela
Wczoraj w jeleniogórskim ratuszu odbyło się pierwsze z cyklu roboczych spotkań nad strategią rozwoju Dolnego Śląska, w którym udział wzięło wielu wójtów, burmistrzów i samorządowców z Kotliny Jeleniogórskiej, a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

Prace nad strategią rozwoju Dolnego Śląska trwają od około roku i mają się zakończyć w 2014 roku. Do tego czasu systematycznie będą odbywały się spotkania z samorządowcami poszczególnych regionów.

- Przedstawiciele gmin dyskutowali o tym, co chcieliby by znalazło się w strategii rozwoju Województwa Dolnośląskiego w myśl zasady „nic o nas bez nas”. Na spotkaniu podkreślano, że siłą regionu jeleniogórskiego są góry i w oparciu o nie powinna być rozwijana turystyka, zarówno zimowa, jak i w okresie letnim.

Do priorytetowych potrzeb zaliczono rozwój szeroko rozumianej komunikacji. Mówiono o kolei dużych prędkości, która mogłaby otworzyć Kotlinę Jeleniogórską na świat. Wspomniano też – nie po raz pierwszy – o utwardzeniu pasa startowego lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego. Ta inwestycja ma być umieszczona w strategii województwa dolnośląskiego, co pozwoli na jej dofinansowanie (10 – 15 mln zł) w latach 2015 – 2016. Jeleniogórskie lotnisko miałoby uzupełnić ofertę wrocławskiego portu lotniczego.

Mówiono również o potrzebie rozwoju mikro i małych przedsiębiorstw szczególnie w branży turystycznej czy ograniczenia emisji zanieczyszczeń regionie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group