Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6904
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Nerkę pilnie sprzedam!

Poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 13:20
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
"Zdrowy, 21 lat, niepalący, pilnie sprzeda nerkę. Cena - 15-20 tys. zł." Potem grupa krwi, trochę o stylu życia. I adres mailowy.

Kilkadziesiąt podobnych ogłoszeń na świdnickim portalu internetowym znalazło "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska". Ludzie piszą wprost: sprzedam nerkę, bo potrzebuję pieniędzy. Do kilku osób gazeta wysłała anonimowego maila.

Oto co odpowiedział młody chłopak: "Moja grupa to rh+, mam 21 lat, nie palę papierosów, nie wiem jak to zrobić, ale można załatwić przeszczep; jako dawca trzeba by było skontaktować się z lekarzem który zajmuje się takim czymś. Musi się to odbyć bez podejrzeń, cena to 15 tysięcy złotych. To nie jest wygórowana cena za normalne życie, a ja mam kłopoty finansowe, więc zależy mi na czasie".

- Nigdy nie miałem do czynienia z taką sytuacją, choć są pacjenci, którzy załatwiają sobie gdzieś w prywatnych placówkach przeszczepy komercyjne - mówi Jacek Domejko, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Świdnicy. ? Ale nie ma możliwości, żeby człowiek kupił sobie narząd i przyszedł z nim do szpitala. To są poważne zabiegi, musi być zgodność tkanek, wykonanych szereg badań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group