Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5874
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nauka przez pracę. Na skrzydłach „Pegaza”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 listopada 2010, 15:53
Aktualizacja: 15:54
Autor: RED
Stowarzyszenie Pegaz z Jeleniej Góry zorganizowało dla 30 młodych mieszkańców regionu dolnośląskiego dwa staże zawodowe w Karyntii (Austria). Staże odbyły latem i jesienią się w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci i obejmowały zagadnienia z zakresu turystyki i agroturystyki.

Nad właściwym przebiegiem praktyk czuwała austriacka organizacja farmerów Urlaub am Bauernhof z Klagenfurtu posiadająca bogate doświadczenie w organizacji wszechstronnych szkoleń skierowanych do osób świadczących usługi turystyczne. Podczas pobytu w Karyntii stażyści zdobyli pierwsze doświadczenia zawodowe w branży turystycznej, a niektórzy z nich po raz pierwszy wyjechali za granicę.

Wynikiem zrealizowanego programu było przygotowanie 30 uczestników do wejścia na rynek pracy w branży turystycznej, zapoznało się z europejskimi standardami jakościowymi i rozwinęło umiejętności językowe. Uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie organizacji pracy, wykorzystania najnowszych technologii w obsłudze klientów

Poznali również przykłady inwestowania w przedsięwzięcia turystyczne w Austrii, wykorzystując dostępne dla turystyki środki UE. Poprzez odbyty staż zwiększyło się wśród uczestników poczucie własnej wartości i zmienił się sposób myślenia o swojej sytuacji życiowej i zawodowej.

Na miejscu praktykanci nabyli wiedzę z zakresu wytwarzania lokalnych produktów, narzędziach promocji oraz dystrybucji. Stażyści przygotowywali dżemy, jogurty, wina i inne specjały lokalne. Odbywając staż w pensjonatach i małych hotelach opinie uczestników są zdecydowanie pozytywne.

– Pobyt w Austrii uważam za udany- mówi Klaudia Urbańska z Kamiennej Góry. – Istotne było podwyższenie moich umiejętności językowych, stałam się osobą pewną siebie, przestałam mieć kompleksy językowe. Zdobyłam doświadczenie w zakresie obsługi gości, rezerwacji, a także nabyłam umiejętności praktyczne w gastronomii.

– Pobyt w Austrii był dla mnie ogromną szansą na przyszłość – przyznaje Violetta Główka z Paszowic, jedna z uczestniczek projektu. – Nabyłam doświadczenia zawodowego, poznałam system obsługi klienta za granicą podszkoliłam język niemiecki. Zostałam zapoznana z pakietami pobytowymi oferowanymi dla turystów, poznałam jakie atrakcje można oferować dla rodzin z dziećmi, co teraz pomaga mi w pracy. Poznałam kulturę austriacką. Oczekuję, że po odbytych praktykach będę miała większe możliwości przygotowania oferty pobytowej oraz udoskonalenia pracy w prowadzeniu działalności. Bardzo się cieszę, że dostałam szansę i mogłam wiele się nauczyć - dodaje.

Projekt pn. „Zdobywanie kwalifikacji i kompetencji w gospodarce turystycznej w Karyntii” został zrealizowany w ramach programu Leonardo da Vinci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~goście 5-11-2010 20:24
ta tylko jak wysyłają na staż do holandii do ogrodnictwa to niech nie ściemniają o kasie bo niestety na miejscu dopiero mówią o podatkach i wyżywieniu za 31,5 euro tygodniowo a to bardzo dużo i naprawdę nie ma co zjeśc chyba że ktoś lubi smażonego kotleta i ziemniaki niedogotowane wraz z sosem np truskawkowym itp ściema jak zrezygnujesz to kara kara i jeszcze raz kara pieniężna i powrót na własny koszt a i kary też są za nie pościelone łóżko niezłe co???
~ 10-01-2012 17:46
podzielcie sie opiniami na temat takiej pracy...
~Uczestnik 23-01-2013 20:49
Byłam uczestniczka takiego wyjazdu to fajny wyjazd dla osob uczacych sie. jedziesz na 2 miesiace przywozisz dobra kase a na miejscu nic nie musisz wydawac bo dostajesz zakwaterowanie i wyzywienie na dosc dobrym poziomie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group