Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6147
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nauczyciele obchodzili swoje święto w Zdrojowym Teatrze Animacji

Poniedziałek, 15 października 2012, 14:54
Aktualizacja: Wtorek, 16 października 2012, 7:48
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Nauczyciele obchodzili swoje święto w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. Agrafka
– Mniej papierkowej pracy, więcej dbałości o edukację jeleniogórskich dzieci i młodzieży – te życzenia do nauczycieli wypowiedziane m.in. przez prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę podczas dzisiejszych (15.10) Obchodów Dnia Edukacji powtarzało wielu gości obecnych na sali Zdrojowego Teatru Animacji. Wręczono odznaczenia państwowe, nagrody dolnośląskiego kuratora oświaty, prezydenta Jeleniej Góry oraz medale za długoletnią służbę w oświacie.

- Jest to czas refleksji nad trudem pracy nie tylko nauczycieli, ale również pozostałych pracowników oświaty, którzy przyczyniają się do tego by nasi uczniowie mieli jak najlepsze warunki do poszerzania wiedzy. Aktualnie remontujemy klasy i wzbogacamy bazę dydaktyczną np. w szkole ponadgimnazjalnej przy ul. Leśnej w Cieplicach - mówił Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Mimo osiągnięć i zapału nauczyciele wciąż muszą borykać się ze skomplikowanym systemem oświaty. - Największym problemem współczesnej oświaty jest dokumentacja, którą muszą prowadzić nauczyciele, na co trzeba poświęcać dużo czasu, jednak nauczanie musi stać na pierwszym miejscu i staramy się połączyć tę „papierologię” z dbałością o poziom edukacji - mówiła Maria Guszała, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze.

Nauczycieli, którzy zasługują na nagrody jest bardzo wielu. W Szkole Podstawowej nr 6 nagrodzono ich ośmiu za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej, za podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz za dodatkowe działania na rzecz szkoły i uczniów. - Życzę wszystkim nauczycielom satysfakcji z pracy, zadowolenia z każdego uśmiechu dziecka, coraz lepszych osiągnięć w życiu zawodowym, większych wypłat i mniej papierkowej roboty - dodała Maria Guszała.

Wyróżnionych zostało 43 nauczycieli oraz pracowników jeleniogórskiej oświaty. Nagrody Ministra Edukacji otrzymali: Jan Owczarek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Halina Lejczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Nagrody Kuratora Oświaty powędrowały do: Ewy Parfinowicz z ZSO nr 1 oraz Barbary Kędry z Młodzieżowego Domu Kultury.

Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczono: Elżbiecie Tyc, z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, oddział w Jeleniej Górze, Waldemarowi Urbaniakowi KO we Wrocławiu, oddział w Jeleniej Górze, a także Elwirze Kozak z ZSO nr 2.

Odznaczenia za wieloletnią służbę przyznano nauczycielom z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze. Złote medale otrzymali: Alina Elżbieta Cyna – Astramowicz i Kazimiera Pitera. Srebrne medale przyznano Małgorzacie Jawor-Dolata, Renacie Irenie Oleńkiewicz, Barbarze Wlaźlak-Steblik. Brązowe medale wręczono Agnieszce Małgorzacie Kozłowskiej, Annie Beacie Lewińskiej, Marii Kindze Widackiej-Molendzie, Małgorzacie Sokołowskiej oraz Marii Monice Wachowicz.

Nagrody Prezydenta Miasta Jeleniej Góry przyznano: Annie Jarzembowskiej i Sylwestrowi Konarskiemu z MP nr 10, Monice Sołek z MP nr 11, Janowi Fujakowi z MP nr 14, Renacie Wrzall i Edwardowi Dul z MP nr 19, Joannie Czerniawskiej ze SP nr 2, Dorocie Binkowskiej z SP nr 3, Beacie Kopeckiej i Krzysztofowi Pizanowi z SP nr 5, Liliannie Wiska z SP nr 6, Michałowi Grekowi z SP nr 10, Helenie Stylskiej z Gim. nr 1, Leszkowi Harapinowi z Gim. nr 4, Lechosławowi Trębickiemu z ZSO nr 1, Dorocie Kwiatkowskiej z ZSOiT, Kazimierzowi Krawczykowi z ZSE-T, Małgorzacie Jacheć z ZSEiG nr 3, Liliannie Lucerskiej z ZST”M”, Danucie Pawłowicz z ZSLiZ nr 2, Elżbiecie Owczarek i Andrzejowi Wyszyńskiemu z ZSP-U, Izabelli Skupin z ZSiP, Lucynie Dzieniszewskiej i Agnieszce Baranieckiej z PPP oraz Tomaszowi Kluchowi z MOS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group