Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 7868
Zalogowanych: 73
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbąszyń: Nasze siatkarki na podium ogólnopolskich zawodów!

Piątek, 31 maja 2024, 12:13
Aktualizacja: 12:14
Autor: MDvR
Zbąszyń: Nasze siatkarki na podium ogólnopolskich zawodów!
Fot. użyczone
Janowickie siatkarki UKS-u Sokoliki uczestniczyły po raz pierwszy w ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej plażowej, który odbył się już po raz ósmy w Zbąszyniu w województwie wielkopolskim.

Na kilkunastu boiskach walczyło około 350 zespołów w szesnastu kategoriach wiekowych. Janowicki klub wystawił reprezentację w czterech kategoriach: dziewczęta U11 ( klasa czwarta), U12 ( klasa piąta), U13 ( klasa szósta ) oraz w młodziczkach.

Przez dwa dni nasze siatkarki walczyły z koleżankami z zakątków Polski, ale również z kapryśną pogodą. Na początku mgła, później upał i skwar, a następnie burze i wiatr. Nie przeszkodziło to w odniesieniu sukcesu. Nasze najmłodsze siatkarki z kategorii wiekowej U11 Milena Gac oraz Antonina Szczepańska awansowały do finału, w którym uległy gospodyniom, zdobywając ostatecznie drugie miejsce. Mecz finałowy odbył się na centralnym boisku z pełną widownią, z profesjonalnym komentarzem oraz relacją na żywo na YouTubie.

- To robi wrażenie na młodych zawodniczkach i z pewnością zostanie w pamięci do końca życia. Pozostałe nasze zespołu uplasowały się na miejscach 5-12. Było to pierwsze przetarcie sportowych szlaków na piasku. Na pewno wrócimy do Zbąszynia za rok - mówią zadowoleni trenerzy Piotr Lesiński i Sławomir Piątek.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
823
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
15%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
31%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
49%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Właściwie Izrael walczy z Palestyną?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Polityka
Prezydent z wotum zaufania i absolutorium
 
Inne wydarzenia
Odkryli karty. Tak wygląda cała trasa
 
Aktualności
Dworzec w Miłkowie znów żyje
 
Aktualności
Święto Rodzin Zastępczych na Wzgórzu Kościuszki
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group