Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6226
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nasz świat w zwierciadle „Agrafki” i „Metafory”

Sobota, 22 maja 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Nasz świat w zwierciadle „Agrafki” i „Metafory”
Fot. Gabi
Dwie etiudy, które zaprezentowali uczestnicy pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” Krzysztofa Zwolińskiego, można było obejrzeć w miniony czwartek w siedzibie placówki przy ulicy Skłodowskiej–Curie 12.

Pierwszy wystąpił Teatr AGRAFKA. Antonina Olszewska, Kacper Blaszewski, Mateusz Krajda i Paweł Olechowski wykonali krótką wariację pt. „W pudełku”. Pomysł spektaklu narodził się w głowach Kacpra i Mateusza w pociągu. Dźwięk do spektaklu nagrał Marek Bierut. Akcja dzieje się w domu wariatów.

Poznajemy Chrosta i Zarosta, trzeciego bliźniaka, oraz sfiksowaną kucharkę. Jeden z braci ma schizofrenię paranoidalną narcystyczna furię. Trzeci bliźniak chce być super bohaterem. Dzieci poprzez zamknięcie akcji w domu wariatów, a następnie w pudełku, pokazały fragment naszej rzeczywistości.

Następnie na scenie pojawił się Teatr Metafora. Tworzy go energiczna, pełna zapału młodzież: Karol Maj, Józef Grzybowski, Mateusz Rutana, Karolina Andura, Natalia Jamróz, Aneta Fąfara i Agnieszka Zych. Przedstawili swoje przemyślenia w etiudzie pt. „ Jelenia Góra w oczach młodzieży”. Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonym czasie.

Karol Maj, autor przedstawienia, zastrzegł, ze wszelkie podobieństwa do zdarzeń rzeczywistych są przypadkowe, a postaci są fikcyjne. W tym spektaklu aktorzy pokazali jak młodzież postrzega panującą władzę i atmosferę jaka panuje w naszym mieście. Denerwuje ich bezczynność, przekupność i bezczelność władz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group