Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 7596
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Następne pokolenie” w obiektywie Grzegorza Kołodki

Niedziela, 16 sierpnia 2015, 7:59
Aktualizacja: 11:47
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Następne pokolenie” w obiektywie Grzegorza Kołodki
Fot. Organizator
Dzisiaj (w niedzielę, 16.08) o godz. 15.00 w Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze (przy ul. Nowowiejskiej 62), w ramach trwającego od wczoraj Festivalu dell Arte 2015, rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa prof. Grzegorza Kołodki zatytułowanej “Następne pokolenie” (“Next Generation”) oraz spotkanie z jej autorem. Ekspozycję będzie można oglądać do 23 sierpnia. Wstęp wolny.

Tym razem jeden z najbardziej znanych na świecie polskich ekonomistów, polityk (w latach 1994–97 i 2002–03 wicepremier i minister finansów), profesor nauk ekonomicznych, zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, zaprezentuje się jako fotograf.

Zdjęcia autorstwa prof. Grzegorza Kołodki koncentrują się na młodej generacji. Wykonane zostały w 30. krajach na wszystkich kontynentach. Fotografie ukazują barwną wielokulturowość we współczesnym świecie.

Profesor Grzegorz Kołodko zwiedził ponad 160 krajów świata. Według autora, wystawa “Następne pokolenie” to wezwanie do szerszego otwarcia się na wielokulturowość. To wołanie o większą dozę wzajemnego zrozumienia i tolerancji. Autor uważa, że “w naszym nieustannie wędrującym świecie powinniśmy wykazać odrobinę dobrej woli, aby zrozumieć innych, którzy mają inną wiarę, inaczej się ubierają, gotują czy podchodzą do spraw rodziny, gospodarki i wielu innych”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group