Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3820
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasi zawodnicy na starcie legendarnego Rajdu Monte Carlo

Środa, 20 stycznia 2010, 15:35
Aktualizacja: 15:37
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Nasi zawodnicy na starcie legendarnego Rajdu Monte Carlo
Zawodnicy Automobilklubu Karkonoskiego Łukasz Ryznar i Michał Jucewicz staną do rywalizacji na trasie klasyka światowych rajdów – Monte Carlo (20–23.01). Po zdobyciu tytułu Mistrza Polski w klasie HR12 zawodnicy bardzo ciężko pracowali by start ten mógł dojść do skutku i udało im się spełnić swoje marzenia.

Załoga przesiada się z Kadeta do Opla Astry i stanie przed największym wyzwaniem w życiu. Co prawda mieli już okazję startować za granicą (m.in. w ramach Lausitz Cup), ale legendarne Monte to zupełnie inna półka.

- Rajd Monte Carlo zawsze był numerem jeden w naszej rajdowej hierarchii - opowiada nam Michał Jucewicz - Od dawna marzyliśmy o tym, aby wziąć w nim udział. Razem z Łukaszem rozmawiałem o tym bardzo często. W zeszłym roku wystartowaliśmy w austriackim Rajdzie Janner, który trochę przypomina Monte Carlo. Zamierzaliśmy powtórzyć ten występ i w tym roku ale rajd odwołano, podobnie jak Barbórkę Cieszyńską.

- Tak się składa, że obydwaj uwielbiamy rajdy rozgrywane na tego typu nawierzchniach. Ma być ślisko, kręto i ekstremalnie, wtedy na naszych twarzach pojawia się duży banan:) W związku z brakiem tego typu imprezy w bliższej okolicy, ponownie nasunął się pomysł na Monte Carlo. Przedstawiliśmy go sponsorom i powoli rozpoczęliśmy realizację naszych marzeń.

- Nastawiamy się na walkę - dodaje Michał, zapytany o plany na imprezę - Ale nie z konkurentami, lecz z ekstremalnie ciężkimi trasami i warunkami, które tam spotkamy. Chciałbym być na mecie. Będzie to spełnienie moich rajdowych i życiowych marzeń.
- Na pewno nie dałoby się ich zrealizować, gdyby nie sponsorzy: Baumit oraz Leszek Lisik - elektronika samochodowa, a także mechanicy: nasi ojcowie, Tomek Chomiak, Janek Chomiak i Paweł Kopeć. Za wszystko co już zrobili i co jeszcze zrobią w nadchodzących tygodniach serdecznie im dziękujemy.

Dzięki naszym zawodnikom 30 lecie Automobilklubu Karkonoskiego zostało godnie rozpoczęte i nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za tą sympatyczną załogę na trasach Monte Carlo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1076
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group