Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2528
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nasi gimnazjaliści uczą się jak żyć smacznie i zdrowo

Sobota, 31 stycznia 2015, 9:13
Aktualizacja: 9:20
Autor: Angela
Region: Nasi gimnazjaliści uczą się jak żyć smacznie i zdrowo
Fot. Organizator
Trwa V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, w której udział w tym roku wzięło aż dziewięć szkół z powiatu jeleniogórskiego. To o cztery szkoły więcej niż w minionym roku. A jest o walczyć. Można wygrać cenne nagrody: wyposażenie klasy multimedialnej, tablice multimedialne czy laptopy.

W tym roku do udziału zgłosiły się szkoły: Gimnazjum nr 1 i 4 w Jeleniej Górze, Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze, Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze, Niepubliczne Gimnazjum przy Centrum Medycznym w Karpaczu, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach, Zespół Szkół - Publiczne Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy oraz Gminny Zespół Szkół im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Do tej pory, aż 40 proc. gimnazjów z całej Polski zgłosiło swój udział w programie, w tym ponad 41 proc. szkół z województwa dolnośląskiego. Pozostałe szkoły nadal mają szansę na zmianę nawyków żywieniowych młodzieży, wystarczy zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny! Jak dołączyć do programu?

- Wystarczy, że nauczyciel gimnazjum wypełni formularz na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Już w ciągu kilku dni na szkolny adres zostaną dostarczone bezpłatne materiały dydaktyczne, opracowane przez grono specjalistów. Zestaw przeznaczony jest do przeprowadzenia lekcji w trzech klasach. Zawiera między innymi scenariusze dla nauczycieli, plansze informacyjne do szkół czy książeczki kucharskie dla uczniów – informują organizatorzy.

W ramach akcji, szkoły mogą także wygrać cenne nagrody. Warunkiem jest udział w nieobowiązkowym konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”, organizowanym w ramach projektu. - Polega on na zorganizowaniu przez uczniów i nauczycieli interesującego wydarzenia społecznego związanego z ideą programu. Zdjęcia wraz z opisem należy załączyć do zgłoszenia konkursowego, które jest dostępne na stronie internetowej projektu – wyjaśniają organizatorzy.

Zwycięska drużyna, oprócz klasy multimedialnej wygra wycieczkę do Warszawy, podczas której będzie uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach kulinarnych. Pozostałych wyróżnionych odwiedzą organizatorzy akcji i tancerze z programu You Can Dance. Gimnazjaliści będą mogli wysłuchać rad dietetyka i skonsultować się z nim. Wizytę podsumuje warsztat taneczny z profesjonalistami oraz wręczenie nagród.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” został objęty wieloma patronatami honorowymi i społecznymi. Akcję wspierają: Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polskie Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacja Klubu Szefów Kuchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group