Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3242
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Narodowe Czytanie

Wtorek, 8 września 2020, 9:30
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 6:23
Autor: WAC
Mysłakowice: Narodowe Czytanie
Fot. GOK Mysłakowice
Galeria Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach w minioną sobotę (5.09) już po raz dziewiąty gościła imprezę w ramach akcji zachęcającej do czytania klasyków polskiej literatury.

”Narodowe Czytanie” to akcja, której patronuje para prezydencka. Po raz pierwszy odbyła się w 2012 r., za kadencji Bronisława Komorowskiego. Wybór padł wówczas na "Pana Tadeusza", a pretekstem była dwusetna rocznica najazdu Napoleona na Moskwę. W tym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda do „Narodowego Czytania” wybrali "Balladynę", wydany w 1839 r. dramat Juliusza Słowackiego.

Gościem honorowym wydarzenia organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach był aktor Teatru im. C.K. Norwida - Piotr Konieczyński, który odczytał wraz z wicestarostą jeleniogórskim Jarosławem Kotlińskim scenę I, aktu I dramatu. Panowie wcielili się w postacie Kirkora i Pustelnika. Ponadto w imprezie wzięli udział radni gminy Mysłakowice i jej mieszkańcy. Na zakończenie wysłuchano minikoncertu w wykonaniu Michała Amborskiego, zaś panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały słodki, malinowy poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group