Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2498
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naprawiono kanalizację na Grottgera

Piątek, 18 listopada 2016, 7:16
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2016, 8:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Naprawiono kanalizację na Grottgera
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Bez rozkopywania drogi i większych utrudnień dla zmotoryzowanych i pieszych, a także w bardzo krótkim czasie zakończono naprawę kanalizacji sanitarnej w ul. Grottgera w Jeleniej Górze. Do wczoraj (17.11) prace na zlecenie Wodnika wykonywała firma Cons Control System.

Jak wyjaśnia Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy spółki Wodnik w Jeleniej Górze, naprawa i czyszczenie kanalizacji „bezwykopowo” to nowoczesny sposób remontu sieci, wykorzystywany tam, gdzie bezpośredni dostęp do rur poprzez wykop jest niemożliwy lub utrudniony (np. kanalizacja biegnąca pod budynkami, drogami, itp.). - Czas realizacji takiej naprawy jest też znacznie krótszy i tańszy od metod tradycyjnych i zwykle regenerowany odcinek nie musi być wyłączany z eksploatacji na czas naprawy – wyjaśnia Z. Rzońca.

I tak przebiegła inwestycja w ul. Grottgera, która mimo planowanego dwutygodniowego terminu relacji, trwała zaledwie trzy dni. Przez ten czas pojawiło się jedynie zwężenie w kilku miejscach ulicy, ale ruch odbywał się płynnie.

- Taką samą metodą naprawiana jest kanalizacja w Alei Wojska Polskiego i będzie to ostatni w tym roku podobny remont – dodaje Z. Rzońca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group