Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11637
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naprawiają szkody w szkołach po orkanie

Czwartek, 9 listopada 2017, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 10 listopada 2017, 8:18
Autor: WAC
Jelenia Góra: Naprawiają szkody w szkołach po orkanie
Fot. Użyczone
Trwa wycena szkód w jeleniogórskich placówkach oświatowo – wychowawczych spowodowanych działaniem orkanu Grzegorz, który wiał w dniach 27 – 29 października. Ruszyły też prace przy usuwaniu skutków nawałnicy.

Na terenie placówek oświatowo-wychowawczych w Jeleniej Górze najwięcej szkód było związanych z połamaniem drzew i ich konarów. W Miejskim Przedszkolu Nr 2 uszkodzone zostały dwa drzewa oraz trzy panele ogrodzenia, w MP Nr 4 – zostały nadłamane drzewa, w MP Nr 11 – jedno drzewo zostało przewrócone, uszkodzeniu uległ też dach (zerwana w kilku miejscach papa), w MP Nr 27 uszkodzeniu uległ wyłaz dachowy. W Szkole Podstawowej Nr 2 naruszone zostało poszycie dachowe wieży, w SP Nr 8 – uszkodzeniu uległy dwa okna sali gimnastycznej, w SP nr 11 – żywioł zniszczył część nawierzchni boiska sportowego, a w SP Nr 15 – w kilku miejscach został zerwany gont papowy z dachu, w wyniku czego zalane zostały dwie sale lekcyjne. Przy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 – uszkodzeniu uległy dwa drzewa - modrzew i świerk, które zostaną usunięte w całości, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych – uszkodzeniu uległo ogrodzenie (piłkochwyty) na Orliku, w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej – w wyniku przewrócenia się drzewa na ścianę budynku bursy nastąpiło jej pęknięcie, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych i Bursie Szkolnej nr 1 – połamanych zostało kilka drzew, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 – uszkodzeniu uległo jedno okno, a w Zespole Szkół Elektronicznych – uszkodzeniu uległ wyłaz dachowy – zerwana papa. Ponadto w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej (TCTA) – w wyniku powalenia kilku drzew i licznie połamanych gałęzi do czasu uporządkowania została zamknięta trasa biegowa.

- W sytuacji, kiedy powalone, przełamane lub pęknięte drzewa, bądź elementy konstrukcji budowli zagrażały życiu lub zdrowiu wychowanków i pracowników placówek, do działań mających na celu usunięcie skutków bądź zagrożeń z nich wynikających przystąpiono najszybciej jak tylko to było możliwe z pomocą strażaków i służb porządkowych – mówi naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała.

- We wszystkich placówkach trwa szacowanie szkód w ramach ubezpieczenia oraz wykonuje się prace zabezpieczające i porządkowe. W tych, w których konieczne jest usunięcie powalonych drzew trwają czynności proceduralne związane z uzyskaniem pozwoleń na wycinkę (MP 2, MP 4, ZSO Nr 1- leżą w „strefie objętej opieką konserwatorską”) i organizacją ich wycinki. Usunięto też najpilniejsze zagrażające życiu i zdrowiu użytkowników skutki wichury w postaci powalonych drzew, plansz, słupów w różnych placówkach - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group