Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2932
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Napadli na lombard – teraz posiedzą

Poniedziałek, 1 lipca 2013, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 28–letniemu mieszkańcowi Leśnej Łukaszowi K. oraz 27–letniemu mieszkańcowi Gryfowa Śląskiego Tomaszowi M. za napad na lombard. Jest już wyrok w tej sprawie.

Obaj mężczyźni 30 stycznia br. w mieszkaniu Tomasza M. pili alkohol. W pewnym momencie Łukasz K. zaproponował napad na lombard, którego obydwaj byli klientami. Tomaszowi M. początkowo pomysł się nie podobał, ale wskutek nalegań kolegi zmienił zdanie. Mężczyźni zrobili sobie z czapek „kominiarki” i przygotowali kije, którym chcieli zastraszyć pracownika lombardu Kamila P.

W dniu zdarzenia ruch w lombardzie był niewielki. Od chwili otwarcia do godz. 14.00 odwiedziło go zaledwie kilku klientów. Pomiędzy godz. 14.00 i 15.00 weszli tam Łukasz K. i Tomasz M. Obaj mieli na głowach czapki zasłaniające twarz z wyciętymi otworami na oczy. Kamil P. początkowo uznał to za żart, ale gdy jeden z napastników wyjął zza pleców drewniany kij i uniósł go nad głowę, posłuchał żądania wydania pieniędzy. Była to suma 2753 zł. Kiedy napastnicy wyszli, pracownik lombardu zawiadomił o napadzie policję. Sprawcy zostali zatrzymani w drodze do mieszkania Tomasza M. Obaj przyznali się do napadu i kradzieży pieniędzy. Zarówno Tomasz M. jak i Łukasz K. byli wcześniej karani.

- Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał ich za winnych popełnienia zarzucanego im czynu, wymierzając karę pozbawienia wolności na okres 3 lat i 3 miesięcy w stosunku do Łukasza K. oraz 3 lat i 6 miesięcy w stosunku do Tomasza M. Wyrok jest nieprawomocny – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group