Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7725
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nakrętki na wagę życia Tymka

Sobota, 17 października 2009, 8:43
Aktualizacja: 12:23
Autor: Angela
REGION: Nakrętki na wagę życia Tymka
Fot. Archiwum
Chcesz pomóc Tymkowi choremu na nieuleczalną mukowiscydozę? Zbieraj plastikowe nakrętki i zanieś je do Skoku Kopernika, który włączył się w tę charytatywną akcję. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek pomogą w walce o życie 8–letniego chłopca.

Tymek choruje na nieuleczalną mukowiscydozę, która wyniszcza jego układ oddechowy i wszystkie narządy jego organizmu. Najwięcej problemów sprawiają zmiany chorobowe płuc, jelit, wątroby i trzustki, chłopiec ma również problemy z przyswajaniem pożywienia. Tymek i jego mama walczą o każdy dzień życia. Drogie leczenie i rekonwalescencja pomogą Tymkowi przeżyć dłużej.

– Chorobę wykryto u syna gdy miał trzy lata. Do zeszłego roku jego stan zdrowia był stosunkowo dobry. Dopiero później Tymek zaczął chorować częściej. Teraz nie ma miesiąca, aby nie musiał przyjmować antybiotyków – mówi Irena Witek-Bugla, mama Tymka. Miesięcznie na lekarstwa dla syna wydaje nawet kilkaset złotych. Gdy chłopiec choruje i wymaga specjalistycznego leczenia, potrzeba nawet 2,5 tysiąca złotych.

Pomóc dziecku i jego mamie może każdy. Jak? Zbierając plastikowe zakrętki od napojów i innych produktów mających takie zamknięcie i zanosząc je do specjalnych punktów, z których później zostaną przekazane dalej. Ważne by nie miały one metalowych lub tekturowych elementów. Zakrętki można zanieść do wszystkich oddziałów SKOKu Kopernik, gdzie przygotowano specjalne pojemniki na nakrętki. W Jeleniej Górze oddziału SKOK – u Kopernika, mieści się przy ulicy 1 Maja 28

Do akcji mogą włączyć się nie tylko dorośli, ale również dzieci, dla których może to być świetna ekologiczna zabawa uświadamiająca im potrzebę recyklingu. Zebrane nakrętki trafiają do skupu surowców wtórnych, który za każdy kilogram czyli 500 nakrętek, przekaże na leczenie Tymka 30 groszy. Tymek na zakup lekarstw przedłużających mu życie potrzebuje milionów zakrętek.

Akcji patronuje już OHP, TVS, Radio Piekary, Radio CCM oraz Jelonka.com.

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group