Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3255
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Naklejka z mapą świata – prosta droga do efektownej aranżacji

Sobota, 1 września 2018, 10:15
Aktualizacja: Niedziela, 2 września 2018, 8:52
Autor: Redro
Polska: Naklejka z mapą świata – prosta droga do efektownej aranżacji
Fot. Redro
Jeśli szukasz drogi, którą dotrzesz do niepowtarzalnej aranżacji, to z pewnością będzie Ci potrzebna mapa. I to nie byle jaka. Razem ze specjalistą z portalu Redro.pl przygotowaliśmy unikalne naklejki na ścianę, które staną się zaskakującą ozdobą wnętrza. Nasze propozycje skierowane są do wszystkich, którzy lubią niebanalne rozwiązania, a także kochają podróże i odkrywanie nieznanych zakątków Ziemi. Pokażemy, że dobrze wszystkim znane przedstawienie kartograficzne może przyjmować najbardziej nawet zaskakujące formy.

Dlaczego dobrym pomysłem jest mapa świata na ścianę? Z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, samoprzylepna naklejka jest prosta i szybka w montażu, dlatego bez trudu uda nam się przeprowadzić metamorfozę wnętrza. Po drugie, geograficzny wzór jest o wiele ciekawszy, niż mogłoby się nam wydawać. Będzie pasował i do nowoczesnego wystroju, i do stylizacji retro, i do pokoju dziecka – wszystko zależy od tego, jakie przedstawienie wybierzemy. Po trzecie, to niezwykle oryginalny motyw dekoracyjny, dzięki czemu zafundujemy sobie niepowtarzalne mieszkanie. Na tym jednak nie kończą się wszystkie zalety.

Co równie istotne, taką ozdobę możemy umieścić nie tylko na ścianie. Gdzie jeszcze sprawdzi się naklejka? Mapa świata będzie się znakomicie prezentować na froncie dużej, trzydrzwiowej szafy, na obudowie laptopa, a nawet na blacie biurka w pokoju nastolatka. To świetny sposób nie tylko na to, by ozdobić dobrze nam znane sprzęty, z których korzystamy od lat, ale także rozwiązanie, dzięki któremu zatuszujemy wszelkiego rodzaju rysy i zadrapania, jakie powstały na przedmiotach.
– wyjaśnił nam specjalista Redro.pl.

Skoro powiedzieliśmy, że taka naklejka może przedstawiać zaskakująco różne wizerunki świata, nadszedł czas, by zaprezentować wzory, jakie znajdziemy w sklepach internetowych.

Mniej znaczy lepiej
Zaletą minimalistycznych aranżacji jest to, że za pomocą naprawdę niewielu elementów, za to dokładnie przemyślanych i skomponowanych, potrafią zdziałać tak wiele. Są to wnętrza pozbawione nie tylko zbędnych sprzętów, ale także ozdób i dodatków. Właśnie w takiej przestrzeni znakomicie będzie się prezentować oszczędna w wyrazie naklejka na ścianę. Mapa świata wcale nie musi ukazywać dokładnej topografii poszczególnych kontynentów. Nie muszą się na niej znajdować rzeki, miasta ani góry. Naszą propozycją jest prosta grafika, która składa się jedynie z samych konturów lądów – czarnych na białym tle lub białych na czarnym. Choć mogłoby się wydawać, że taki akcent dekoracyjny nie zmieni wiele w naszym wnętrzu, to właśnie ten minimalizm ściągnie na siebie całą uwagę. Jeśli jednak chcemy wzór, który będzie nieco bardziej rozbudowany, wybierzmy mapę świata w formie puzzlowej układanki.

=Świat w kilku słowach
Ciekawym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni i wprowadzenie akcentu, który z pewnością ożywi wnętrze, są typograficzne dekoracje i właśnie taka mapa świata na ścianę jest naszą kolejną propozycją. Forma takiego przedstawienia jest niezwykle efektowna w swej prostocie. Poszczególne lądy składają się bowiem z nazw wszystkich krajów, które na nim leżą. Jeśli w naszej aranżacji mamy do czynienia z dużą ilością kolorów i deseni, postawmy na monochromatyczną kompozycję. Jeśli jednak chcemy ożywić stonowaną przestrzeń, wówczas sięgnijmy po kolorowe napisy, które wprowadzą do naszego pokoju pozytywną i optymistyczną aurę.

Pamiętajmy o tym, że gdy decydujemy się na taki rodzaj ściennej dekoracji, powinniśmy wybrać wielkoformatową naklejkę. Duża ilość napisów, zebrana na niewielkiej powierzchni, stanie się nieczytelna i choć ozdoba wciąż będzie przedstawiać mapę świata, jej jakość znacznie się obniży. Znajdźmy więc taką ścianę, na której zmieści się duży wzór, ponieważ wówczas będziemy się mogli cieszyć w pełni taką ozdobą.
– powiedział nam specjalista z Redro.pl.

Wymaluj sobie wzór
Artystycznym duszom z pewnością przypadnie do gustu ostatni aranżacyjny pomysł. Co jest w tej naklejce takiego wyjątkowego? Wygląda tak, jakby została namalowana akwarelami. Kontynenty to delikatne plamy farby, które przenikają się nawzajem, tworząc zachwycające efekty malarskie. Taka ścienna dekoracja wygląda jak dzieło utalentowanego artysty i będzie się znakomicie prezentować w pokoju, w którym brakowało do tej pory wyrazistego elementu. W zależności od tego, jaką kolorystykę wybierzemy – ciemną lub taką, która rozświetli wystrój – osiągniemy zupełnie inny rezultat. W przypadku industrialnego wnętrza doskonałą alternatywą dla akwarelowej kompozycji będzie naklejka, która przywodzi na myśl graffiti. Barwne kontynenty namalowano sprayem, dzięki czemu widać drobne kropki rozpryśniętej farby.

Mapa świata to nie tylko nudny wizerunek Ziemi, z którego uczyliśmy się w szkolnych latach. To niezwykle inspirujący motyw przedstawieniowy, który zaskoczy nas bogactwem form. Znajdźmy wzór, który przypadł nam do gustu i będzie się znakomicie prezentować w naszym wnętrzu, i zafundujmy sobie aranżację na najwyższym poziomie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group