Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6813
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najdroższy parking w mieście

Czwartek, 21 stycznia 2010, 11:33
Aktualizacja: 12:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Najdroższy parking w mieście
Fot. Angela
Nawet do tysiąca złotych może zapłacić właściciel renault megane, który swój pojazd na dwa dni pozostawił przy skrzyżowaniu ulicy Marii Skłodowskiej – Curie i Grottgera. Kierowcy, którym samochód utrudniał widoczność i przejezdność na skrzyżowaniu, wezwali straż miejską, która odholowała pojazd. Podobna sytuacja miała miejsce kilka minut później przy ulicy Tuwima.

Renault na zagranicznych tablicach rejestracyjnych został odholowany na policyjny parking przy ulicy Sobieskiego po godzinie 10.00. Teraz kierowca będzie się musiał liczyć nie tylko z wysokim mandatem karnym za utrudnianie widoczności i ruchu na skrzyżowaniu, ale również stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Zapłaci też za odholowanie auta według stawki ustalanej uchwałą miejską, 244 złote. W zależności od czasu przez jaki auto pozostanie na parkingu do tego rachunku kierowca będzie musiał doliczyć 36 złotych za każda dobę postoju pojazdu.

Podobna sytuacja kilka minut później została zgłoszona strażnikom miejskim przy skrzyżowaniu Tuwima i Uroczej. Tak kierowca miał jednak więcej szczęścia, zanim auto trafiło na lawetę na miejscu pojawił się jego właściciel. Został on ukarany mandatem, ale uniknął koszów holowania.

To nie jedyne przypadki bezmyślnego parkowania w miejscach zakazanych. Do najbardziej pomysłowych zdarzeń można zaliczyć przykłady dwóch kobiet, które swoje auta zaparkowały pod arkadami nieopodal ratusza oraz na środku ulicy Grodzkiej, by mieć blisko do fryzjera. Nie lepiej parkują też mężczyźni, którzy pozostawili swoje pojazdy na środku skrzyżowania ulic Długiej i Krótkiej czy na środku pasów przy ulicy Teatralnej.

Każdy z tych kierujących za swoją bezmyślność musiał zapłacić sporą karę. Pozostawiając więc swój samochód, nawet na krótką chwilę, warto zwrócić uwagę czy nie jest to miejsce zakazane i czy postój nie spowoduje utrudnienia w ruchu, lub zagrożenia dla pieszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group