Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 7819
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Najazd dużych i małych Mikołajów na Kowary

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 7:09
Aktualizacja: 15:47
Autor: Mea
Kowary: Najazd dużych i małych Mikołajów na Kowary
Fot. Mea
Ponad 600 małych Mikołajów przybyło wczoraj (15.12.) do Kowar na piąty już Najazd Świętych Mikołajów. – Impreza przynosi wiele radości kowarskim dzieciom i stała się już tradycją – mówiła Małgorzata Krysiak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1, współorganizatorka.

Były gry oraz konkursy dla dzieci, a także – tradycyjnie - występy przedszkolaków, uczniów podstawówek oraz gimnazjum w Kowarach. Zaprezentowano przedstawienie „Królowa Śniegu” oraz pokaz sztucznych ogni. Nie zabrakło świątecznego kiermaszu.

- Każde dziecko, które przybyło na imprezę, dostało mikołajową czapkę z numerkiem oraz paczki ze smakołykami. Pod koniec losowane były numerki i nagrody. Rozdawane były kolorowe balony, malowano buźki, za symboliczną złotówkę można było kupić grillowaną kiełbaskę, a za 2 złote - zestaw pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów z SP nr 1. Była też gorąca herbata, żurek oraz chleb ze smalcem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu Dzieci Niepełnosprawnych w Kowarach – mówił Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

Dzieci były zachwycone atrakcjami. . - Jest super, a najfajniejsze były paczki ze słodyczami. Dostałam też fioletowego pieska, zrobionego z długiego balonika – mówiła Wiktoria Lupa.

– Nie po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Najeździe Świętych Mikołajów i bardzo nam się podobało. Dzieci występowały na scenie i śpiewały świąteczne piosenki. Z chęcią oglądały też występy innych dzieci i brały udział w konkursach. Atmosfera była rewelacyjna – powiedział Bogdan Lupa z Kowar, który przyszedł na mikołajową zabawę wraz z córeczką.

Organizatorami najazdu byli: Stowarzyszenie „Eurojedynka”, SP nr 1 w Kowarach, Rada Rodziców przy tej szkole, Gmina Miejska Kowary oraz Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
247
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group