Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2244
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagrody za misję w Grecji

Wtorek, 28 grudnia 2021, 8:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nagrody za misję w Grecji
Fot. straż pożarna
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z p.o. komendanta miejskiego PSP bryg. Andrzeja Cioska z jeleniogórskimi strażakami, biorącymi udział w gaszeniu pożarów lasów w Grecji „Misja Grecja”.

Spotkanie było okazją do przekazania pamiątkowych tabliczek ufundowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe. Na stopień brygadiera awansował młodszy brygadier Michał Jeremenko, na stopień starszego ogniomistrza - ogniomistrz Paweł Łagoda, na stopień ogniomistrza - młodszy ogniomistrz Maciej Zapała, a na stopień starszego sekcyjnego - sekcyjny Damian Socha. Nagrody za służbę w Grecji uzyskał również starszy ogniomistrz Krzysztof Chrostek.

Misja strażaków, miała w Grecji dwa etapy. Pierwszy trwał od 11 sierpnia kiedy prowadzili działania gaśnicze na wyspie Evia. Po tym etapie, greckie władze podjęły decyzje o zakończeniu działań przez wszystkie grupy międzynarodowe. Wtedy, moduł GFFFV Poland rozpoczął fazę demobilizacji i przygotowań do powrotu. 16 sierpnia doszło jednak do nagłego pogorszenia się sytuacji pożarowej w rejonie Vilia Attika. Wówczas polscy strażacy przenieśli się w okolice Aten i rozpoczęli drugi etap swojej misji, w ramach której działania gaśnicze prowadzili praktycznie do ostatnich godzin przed wylotem do kraju 23 sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

23
88%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group