Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 7678
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ze świata: Nagroda Fair Play za "medyczny cud"

Niedziela, 3 stycznia 2010, 14:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 9:32
Autor: ahawer
ze świata: Nagroda Fair Play za "medyczny cud"
Fot. daylife.com
Lekarz niemieckiej kadry w saneczkarstwie – Jochen Wagner dostał nagrodę Fair Play za leczenie i rehabilitację polskiej zawodniczki Eweliny Staszulonek. Taką informację przekazała oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Saneczkowej.

W październiku 2007 roku Staszulonek na włoskim torze w Cesanie miała bardzo groźnie wyglądający wypadek. Uderzyła wówczas przy szybkości około 120 km/h w nakrywki toru, doznając otwartego złamania obu kości podudzia nogi lewej.

Obrażenia były na tyle poważne, że w pewnym momencie polskiej zawodniczce groziła nawet amputacja nogi. Na szczęście dzięki pomocy doktora Wagnera, Staszulonek powróciła na tor w sezonie 2008/2009.

Niemiecki lekarz podjął się kompleksowego leczenia Polki, umożliwiając jej nawet zabiegi operacyjne w specjalistycznej klinice w Monachium. Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Sportów Saneczkowych "to medyczny cud, że Ewelina Staszulonek może obecnie bez bólu uprawiać sport saneczkowy".

W podziękowaniu za wielką pomoc okazaną mistrzyni Polsce z 2005 roku władze polskiego związku oficjalnie zgłosiły kandydaturę doktora Jochena Wagnera do nagrody Fair Play.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
510
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group