Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2608
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nagroda dla Pauliny Skibińskiej

Środa, 22 lipca 2015, 10:03
Aktualizacja: 12:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nagroda dla Pauliny Skibińskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Pochodząca z Jeleniej Góry scenarzystka i reżyserka Paulina Skibińska gościła wczoraj (21.07) na zaproszenie władz miasta w Ratuszu, gdzie spotkała się m.in. z dziennikarzami. Z rąk wiceprezydenta Jerzego Łużniaka otrzymała czek na 5 tysięcy złotych za promowanie Jeleniej Góry w kraju i za granicą.

- Cieszą mnie nie tylko sukcesy pani Pauliny, ale przede wszystkim to, że cały czas pamięta o Jeleniej Górze i ją promuje – powiedział Jerzy Łużniak. - Mam nadzieję, że to spotkanie zaprocentuje w przyszłości jakimś projektem dotyczącym Jeleniej Góry – dodał zastępca prezydenta.

Krótkometrażowy dokument pt. „Obiekt” w reżyserii Pauliny Skibińskiej zdobył 8 nagród i wyróżnień. Obecnie film jest na festiwalu w Kosowie, a pokazywany był już 35 razy na tego typu imprezach, głównie za granicą (w Polsce był jak dotąd prezentowany w Krakowie i Tarnowie). Zdobył m.in. nagrodę specjalną jury filmów krótkometrażowych na 37. Festiwalu Filmowym Sundance - najważniejszej imprezie kina niezależnego na świecie, gdzie miał swoją premierę. W przyszłym roku zobaczymy go najprawdopodobniej na Festiwalu „Zoom-Zbliżenia”, ale już we wrześniu br. odbędzie się specjalny pokaz podczas pleneru malarskiego w Podgórzynie.

Podczas spotkania w Ratuszu twórczyni filmów dokumentalnych opowiadała o swoich początkach ze scenopisarstwem i reżyserią. - Niektórzy mają tak, że wiedzą od razu co chcą robić, a do mnie to przyszło z czasem, jak zaczęłam oglądać coraz więcej filmów, chodzić na festiwale w Jeleniej Górze. Któregoś dnia stwierdziłam, że może napiszę scenariusz, może kogoś to zainteresuje – opowiadała Paulina Skibińska, która swój etap edukacji przechodziła od klasy sportowej przez hotelarstwo, by znaleźć swoje miejsce w branży filmowej. - Zobaczymy, w którą stronę życie mnie popchnie, ale myślę, że film dokumentalny to jest taka rzecz, którą chciałabym robić, a pisanie scenariuszy to jest pasja – dodała P. Skibińska.

Kolejnym projektem, który chce tworzyć jeleniogórzanka wraz ze Studiem Munka jest dokument związany z naszym regionem. - Szukam bohatera do filmu, który jest saneczkarzem – powiedziała Paulina Skibińska, która będzie poszukiwać sportowca do nowego filmu w Jeleniej Górze i Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group