Środa, 24 czerwca
17°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Nadzieja dla cieplickiej „Małgosi”

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 2 min czytania

Jest szansa, że sanatorium dziecięce „Małgosia” w Cieplicach w dalszym ciągu będzie służyło młodym pacjentom. Obiekt chce bowiem przejąć dyrekcja Szpitala MSWiA w Cieplicach, która planuje otworzyć w nim centrum psychiatryczne dla dzieci i młodzieży. W najbliższych dwóch tygodniach mają się odbyć rozstrzygające rozmowy

reklamy
reklamy
Decyzja o zamknięciu sanatorium „Małgosia” w Cieplicach zapadła w grudniu minionego roku wraz z przejęciem „Uzdrowiska Cieplice” przez KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamkniętych Aktywów Niepublicznych. Nowy właściciel uznał bowiem, że sanatorium jest nieopłacalne, bo nie ma zapotrzebowania na oferowane turnusy. Wówczas padła też zapowiedź planowanej sprzedaży lub dzierżawy obiektu. Uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji zespołu szkół w „Małgosi” przyjęli jeleniogórscy radni.rn rn– Tuż po przejęciu Uzdrowiska Cieplice przez KGHM złożyłam swoją ofertę na przejęcie tego obiektu z przeznaczeniem go na centrum psychiatryczne dla dzieci i młodzieży. Takiego ośrodka nie ma bowiem na terenie całego byłego województwa jeleniogórskiego, ośrodek w Bolesławcu działa na innych zasadach. Chciałabym, by w tym miejscu powstały ponadto logopedia i rehabilitacja psychiatryczna oraz szkoła specjalna. Byłam już na rozmowach u dyrekcji uzdrowiska, jak i nowego właściciela, którzy pozytywnie zapatrywali się na moją propozycję. Nowy właściciel nie określił jednak, czy miałaby być to sprzedaż, dzierżawa czy leasing. Mamy się spotkać w ciągu najbliższych dwóch tygodni, w najbliższych dniach postaram się ustalić konkretny termin tych rozmów – mówi Elżbieta Zakrzewska, dyrektor Szpitala MSWiA w Cieplicach oraz posłanka na Sejm RP (Unia Pracy). Zdaniem Elżbiety Zakrzewskiej, jeśli rozmowy zostaną uwieńczone sukcesem i KGHM zgodzi się na przejęcie obiektu, placówka o nowym profilu mogłaby zacząć funkcjonować od przyszłego roku. Zanim jednak ruszy z pomocą najmłodszym, zgodnie z zaleceniami sanepidu, obiekt zostanie poddany modernizacji, której koszt szacowany jest na około 2 mln zł. – Dla nas najlepszym rozwiązaniem byłaby dzierżawa z prawem pierwokupu tego obiektu, ale jesteśmy też przygotowani na to, że KGHM będzie chciał ten obiekt sprzedać od razu. To, jak zakończą się te rozmowy, będzie zależało od ceny i warunków, na jakich KGHM będzie chciał zbyć ten obiekt – mówi dyrektor Elżbieta Zakrzewska. Robert Moskwa, członek zarządu Uzdrowiska Cieplice potwierdza, że zarówno dyrekcja, jak i nowy właściciel są zainteresowani propozycją dyrektor Elżbiety Zakrzewskiej. Podkreśla jednak, że dla spółki korzystniejszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż tego obiektu, a nie dzierżawa czy oddanie go w leasing. – W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie nowej rady nadzorczej, gdzie najprawdopodobniej zapadną jakieś decyzje w tym temacie. Mamy przygotowany operat szacunkowy tego obiektu, ale jesteśmy też skłonni do negocjacji z panią Elżbietą Zakrzewską. Wszystko będzie zależało od tego, jaką cenę zaproponuje i czy będzie ona satysfakcjonująca dla nowego właściciela. Spółka potrzebuje teraz pieniędzy do rozpoczęcia zaplanowanych inwestycji, jak np. przebudowy dużego basenu – mówi Robert Moskwa, członek zarządu Uzdrowiska Cieplice. Z planowanych zmian radości nie krył też Ryszard Kiełek, który przesłał do nas w tej sprawie list otwarty. Kiedy pojawiła się informacja o likwidacji „Małgosi”, protestował on w imieniu własnym i leczonych dzieci.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka