Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5696
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nadobnisie i koczkodany oraz Łódeczka w Norwidzie

Piątek, 15 maja 2015, 15:37
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2015, 10:36
Autor: Jel
Jelenia Góra: Nadobnisie i koczkodany oraz Łódeczka w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru/@Sinbro Studio
Widzów dorosłych jeleniogórski Teatr im . C. K. Norwida zaprasza dzisiaj i jutro (15–16.05) o godz. 19.00, a w niedzielę (17.05) o godz. 17.00 na spektakl „Nadobnisie i koczkodany, czyli Zielona pigułka” (w niedzielę teatr zapewnia profesjonalną opiekę dla dzieci, których rodzice przyjdą na spektakl). Także w niedzielę o godz. 11.00 – „Łódeczka” dla najmłodszych widzów.

Konstrukcja świata stworzonego przez Witkacego przed niemal wiekiem w dramacie “Nadobnisie i koczkodany, czyli Zielona pigułka” to niemalże świat współczesny, dobrze nam znany. To realia, w których wzajemna manipulacja bohaterów oparta jest na pociągu seksualnym i władzy. Witkacy skupia się na postaci kobiecej - demonicznej, złej, ale przede wszystkim silnej i władczej. Pia Partum w swojej inscenizacji ukazuje przede wszystkim problem komunikacji między ludźmi i zezwierzęcenie, które jest tego skutkiem. Żyjemy w czasach przymusu oryginalności. Jednak czym tłum dziwaków różni się od szarej, identycznej masy? W spektaklu, poza zawodowymi aktorami, bierze udział około 15. statystów – jeleniogórzan.

A „Łódeczka” to spektakl dla najnajów. Jest on adresowany do dzieci w wieku od roku do 5, 6 lat (oraz ich rodzin). To okazja na niepowtarzalną, może pierwszą taką w życiu przygodę w teatrze!

Teatr im. C. K. Norwida zaprasza także na Noc Muzeów. 16 maja o godz. 21:00 oraz o 22:00 zaplanowano "WITKACEGO BAJ NAJT", czyli nocne zwiedzanie teatru. Będzie to profesjonalna akcja, z pełną obsługą na najwyższym poziomie. Wstęp na nocne zwiedzanie jest wolny – wymagana jest jedynie wcześniejsza rezerwacja miejsc przez zwiedzających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group