Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7540
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Nadgniłe” owoce w galerii

Piątek, 11 stycznia 2008, 22:38
Aktualizacja: Sobota, 12 stycznia 2008, 13:13
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: „Nadgniłe” owoce w galerii
Fot. Agnieszka Gierus
Instalacje, obiekty i rysunki. Banany w barwach ochronnych i poczerniałe po pięciu latach. W piątek w BWA została otwarta wystawa Marcina Berdyszaka „Narzędzia kultury i inne prace”.

Poprzez sztukę, w której podejmuje problem jej percepcji i niewolnictwa własnych wyobrażeń, artysta bada granice kultury i natury oraz ich wzajemnych związków.

– Berdyszaka interesuje owoc w relacji do czasu, pamięci, iluzji czy imitacji. W swojej twórczości porusza problemy unifikacji, konsumpcji, nowych sentymentów i emocji prowokowanych sztucznie. Interesuje się również stereotypami wypracowywanymi przez kulturę i ich funkcjonowaniem w różnych kontekstach – czytamy w katalogu wystawy.

Marcin Berdyszak urodził się w Poznaniu w 1964 roku. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Włodzimierza Judkowiaka, z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w poznańskiej PWSSP (1988 rok). Od 1989 związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie obecnie jest profesorem i prowadzi pracownię warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej. Wystawiał w kraju i za granicą. Jest członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia Artystyczno–Edukacyjnego „Magazyn”.

Prace M. Berdyszaka można oglądać w BWA do 27 stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group