Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2789
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nadeszła wiosna. Nietypowo, bo dzień wcześniej

Wtorek, 20 marca 2012, 12:31
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2012, 16:14
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nadeszła wiosna. Nietypowo, bo dzień wcześniej
Fot. RED
Dziś pierwszy dzień astronomicznej wiosny, która zaczęła się po godzinie 6, nie jak zazwyczaj 21 marca, ale dzień wcześniej. Pogoda dopisuje. Wydarzenia związane z nadejściem wiosny – tradycyjnie – zaplanowano na jutro.

Skąd różnica? Jest to związane z ruchem Słońca, co sprawiło, że tak zwana równonoc wiosenna, kiedy Słońce przekracza punkt Barana na równiku niebieskim, przypadła dzień wcześniej: 20 marca o godz. 6. 14. Jednak to przesunięcie w czasie nie sprawi, że zwyczajowe “wydarzenia” związane z początkiem wiosny, będą miały miejsce dzień wcześniej. Tradycyjny “dzień wagarowicza” i związane z tym imprezy nie może być wszak obchodzony kiedy indziej niż 21 marca. Większość szkół w tym czasie organizuje rozmaite wydarzenia zamiast tradycyjnych lekcji. Nie zabraknie jednak z pewnością uczniów, którzy czas ten zechcą spędzić na klasycznych wagarach.

Także jutro miasto będzie areną happeningu zorganizowanego przez Kongres Nowej Prawicy pod hasłem “Zima wasza, wiosna nasza”. - Będzie okazja, aby wyrazić swój sprzeciw wobec rządu oraz unijnej dyktatury. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie “rozbiórka Unii Europejskiej”. Akcja rozpocznie się na placu Ratuszowym a zakończy nad Bobrem – informują organizotorzy. Początek happeningu o godz. 16. 30 w Rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group