Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6880
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nadchodzący weekend pod „lupą” policji

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 12:11
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 17:40
Autor: 112
W związku ze zbliżającym się długim weekendem, 0d 14 do 19 sierpnia jeleniogórscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

Funkcjonariusze, pełniący służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

Policja apeluje również do rowerzystów, aby poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także w trosce o swoje zdrowie i życie korzystali z kasków oraz odblasków.

Ponadto policja jeleniogórska apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia.

Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numerem 112 - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group