Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7482
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nadchodzący weekend pod „lupą” policji

Wiadomości: Region
Wtorek, 13 sierpnia 2019, 12:11
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 17:40
Autor: 112
W związku ze zbliżającym się długim weekendem, 0d 14 do 19 sierpnia jeleniogórscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

Funkcjonariusze, pełniący służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

Policja apeluje również do rowerzystów, aby poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także w trosce o swoje zdrowie i życie korzystali z kasków oraz odblasków.

Ponadto policja jeleniogórska apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia.

Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numerem 112 - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 13-08-2019 12:32
Sąsiedzi to byli kiedyś teraz w łyżce wody by utopili
~poiu' 13-08-2019 12:44
Cyt.:"Funkcjonariusze, pełniący służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia." Genialne ! Rozumiem to tak: Po długim weekendzie wszystko wróci do normy i policjanci będą mieć w dudzie pijanych kierowców, przymykać oko na lewe papiery, brak badań i OC oraz olewać wyścigi czubów. Czy coś przegapiłem ?
~Jak zwykle 15-08-2019 5:56
do: ~poiu' (12:44)
Jak Policja mówi, że coś będzie robić to tylko mówi. Niejednokrotnie po takich policyjnych zapowiedziach akcji od wielkiego dzwonu ,jadąc przez Polskę nie spotkałem na trasie żadnego oznakowanego policyjnego pojazdu. No chyba że czuwali (czaili się i polowali ) w nieoznakowanych
~ 13-08-2019 13:02
do 12:44 będą jeszcze wkładać rurkę w ? czy kierowca ma w normie spalanie
~ 15-08-2019 9:49
Przecież co drugi rowerzysta nie zna przepisów to jak mogą przestrzegać przepisy , najlepiej zwalić winę na kierowcę jak d...l wjedzie znienacka na przejście albo wyskoczy z chodnika na jezdnię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group