Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5268
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nabór do Grupy Karkonoskiej GOPR

Czwartek, 15 lutego 2018, 12:26
Autor: WAC
Region: Nabór do Grupy Karkonoskiej GOPR
Fot. GOPR
Do końca lutego Grupa Karkonoska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czeka na zgłoszenia osób chcących dołączyć do grona niosących pomoc na górskich szlakach.

Nabory w szeregi goprowców odbywają się regularnie raz do roku. Kandydaci mają w założeniu zastąpić ratowników, którzy przekroczyli 55 rok życia i przeszli w stan spoczynku. Dodajmy, że w Grupie Karkonoskiej GOPR jest obecnie ponad 130 osób, z tego 70 pozostających w czynnej służbie.

Najbliższy egzamin na stopień kandydata do Grupy Karkonoskiej GOPR odbędzie się 3 marca na Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie. Będzie składał się z czterech elementów: jazdy na nartach, rozmowy kwalifikacyjnej, sprawdzianu wiedzy z topografii terenu działania Grupy Karkonoskiej GOPR i sprawnościowego Testu Coopera w formie biegowej.

Osoby, które pozytywie przejdą przez egzaminacyjne sito rozpoczną trwający od trzech do pięciu lat staż kandydacki. W trakcie stażu będą musieli pełnić dyżury ratownicze (pod nadzorem doświadczonych ratowników) i zaliczyć szereg kursów doszkalających w warunkach letnich i zimowych. Zwieńczeniem jest kończący się egzaminem kurs I stopnia, na którym kandydat poznaje podstawy ratownictwa górskiego

Po zakończeniu stażu na wniosek Naczelnika Grupy, Zarząd Grupy uchwałą przyjmuje kandydata w poczet członków rzeczywistych (ratowników) GOPR. Dopełnieniem jest złożenie uroczystego przyrzeczenia i założenie służbowej odznaki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group