Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nabieranie w „Pobieraczku”. Zarobek na strachu

Wiadomości: REGION KRAJ
Środa, 30 listopada 2011, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 1 grudnia 2011, 8:04
Autor: Petr
Fot. dtp
Wystarczy jedno kliknięcie myszką i okradną cię z pieniędzy. To zwykłe oszukaństwo i nic więcej. Wyłudzili już kilka milionów złotych strasząc i gnębiąc psychicznie. W taki sposób opisują internauci pracowników firmy prowadzącej stronę internetową pobieraczek.pl.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od dwóch lat regularnie napływają skargi od osób, które twierdzą, że zostały oszukane przez gdańską firmę prowadzącą pobieraczek.pl – stronę internetową zajmującą się pośrednictwem w pobieraniu plików: muzyki, filmów i gier komputerowych. O co dokładnie chodzi? O to, że zdaniem internautów firma świadomie i z pełną premedytacją wprowadza w błąd użytkowników strony komunikatami reklamowymi o darmowym korzystaniu z serwisu przez 10 dni.

„Ogromne zasoby filmów, gier, muzyki czekają na Ciebie! 10 dni pobierania bez opłat! Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania!”, czytamy na stronie internetowej. Czy tak jest w istocie? Z informacji otrzymanych od internautki z Jeleniej Góry i miejskiego rzecznika konsumentów Jadwigi Reder-Sadowskiej jasno wynika, że wręcz przeciwnie.

Aby skorzystać z pobierania za pośrednictwem strony internetowej pobieraczek.pl, najpierw należy dokonać rejestracji. Pozornie, wszystko odbywa się tak samo, jak w innych serwisach z jednym wyjątkiem: o ile gdzie indziej promocja faktycznie oznacza darmowe dni testowe, po których albo zostaniemy odcięci od zasobów serwisu, albo będziemy musieli uiścić stosowną opłatę, tu z chwilą rejestracji podpisujemy odpłatną umowę na rok z góry za prawie 100 zł!

– 10-dniowy okres próbny to tylko reklamowa przynęta. Jeżeli w tym czasie nie wyślemy do firmy specjalnego wypowiedzenia umowy, którą nieświadomie podpisuje się rejestrując na stronie, usługa jest płatna i zawarta na rok – mówi internautka z Jeleniej Góry. I dodaje: – O tym dowiedziałam się dopiero po wnikliwej lekturze kilkunastostronicowego regulaminu w serwisie pobieraczek.pl po tym, jak zaczęłam otrzymywać wezwania do zapłaty i pogróżki o skierowaniu sprawy do sądu.

– Przeciętny internauta zazwyczaj nie czyta podobnych regulaminów i na tym właśnie bazują pracownicy firmy prowadzącej pobieraczek.pl. Nie jest to jednak do końca uczciwe, co więcej – wszystkie umowy powinny być zawierane pisemnie, a nie przez „kliknięcie” myszką. Należy również podkreślić, że uczciwa firma nie powinna straszyć klientów sądem, komornikiem itp. bo nie ma do tego żadnych uprawnień – mówi Jadwiga Reder-Sadowska.

Istotnie bowiem, w przypadku pracowników firmy prowadzącej pobieraczek.pl zastraszanie i nękanie psychiczne jest na porządku dziennym – nie tylko w przypadku kierowania roszczeń do osób dorosłych, lecz także młodzieży i dzieci zarejestrowanych w serwisie. Co na to firma? Niestety, mimo podjętych przez nas prób skontaktowania się z ww. do dnia dzisiejszego nie udało nam się dodzwonić.

– Jeżeli padliśmy ofiarą nieuczciwości pracowników serwisu pobieraczek.pl możemy postąpić na dwa sposoby: albo, dla świętego spokoju, zapłacić za rok z góry i wystąpić o skreślenie z listy użytkowników, albo odważnie zignorować wezwanie i czekać na rozwój wypadków. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy zostali wciągnięci na listę KRD czy mieli na głowie komornika. Pamiętajmy, nie ulegajmy panice – podsumowuje Reder-Sadowska.

Niebezpieczny Internet!

Phising (spoofing): wyłudzanie poufnych informacji osobistych (np. haseł i szczegółów karty kredytowej) poprzez podszywanie się pod godną zaufania osobę, firmę lub instytucję, której te informacje są pilnie potrzebne

Spam: niechciane, niepotrzebne wiadomości elektroniczne otrzymywane na skrzynkę e-mail, bardziej uciążliwe niż szkodliwe.

Bugi (robaki): błędy w programach i grach komputerowych powodujące zwieszanie się naszej stacji roboczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~Arno 30-11-2011 8:13
Zapłacić dla swiętego spokoju?? To czysta głupota. Z oszustami trzeba walczyć albo przynajmniej utrudniać. Choćby zabierajac ich czas na bezskuteczne wymuszenia..
~nina5 30-11-2011 8:28
..\"postąpić na dwa sposoby: albo, dla świętego spokoju, zapłacić za rok z góry i wystąpić o skreślenie z listy użytkowników, albo odważnie zignorować wezwanie i czekać na rozwój wypadków.\" - co za bzdura? czy redaktor jelonki współpracuje z pobieraczkiem?
~ 30-11-2011 8:36
zeby tyle czasu oszusci mogli spokojnie dzałać to jakiś absurd, Janusz Weiss w radio Zet zajmował się tą sprawę z 2 lata temu pamiętam, co za kraj....
~do ~nina5 30-11-2011 8:46
Ty, ninja, czytaj tępa maso ze zrozumieniem dokładnie ostatnie zdanie, a zrozumiesz, ze jest to wypowiedź Pani Jadwigi Reder-Sadowskiej, rzeczniczki konsumentów. Skoro istnieje umowa, jakkolwiek spisana, która każe zapłacić 100zł to ma się te 100zł zapłacić. Niestety. W tym wypadku jednak można świętość umowy zignorować na własną odpowiedzialność.
~lenin 30-11-2011 8:53
temat typowo jeleniogórski?!
~ja 30-11-2011 8:53
w tamtym tygodniu było o tym w ekspresie reporterów;znajdą oszuści naiwnych,co zapłacą!NIE PŁAĆCIE,NIC WAM NIE MOGĄ ZROBIĆ NACIĄGACZE!!!!!!TO NIE POBIERACZEK,TYLKO OSZUKIWACZEK!!!!
~lukass 30-11-2011 9:10
chwila przecież tam są umieszczone nielegalne treści do pobierania więc wystarczy zawiadomić policję i ona zamknie im serwer
~Mateusz 30-11-2011 9:20
Może więcej konkretów bo artykuł jest po prostu słaby.... 1. Umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorcy (to nie prawda że wazne są tylko umowy na piśmie, ważna jest także umowa zawarta drogą elektroniczną, a nawet ustnie!) może zostać rozwiązana bez podania powodu w ciągu 5 dni od dnia jej zawarcia. 2. Osoby niepełnoletnie, nie posiadają zdolności do czynności cywilnoprawnych, więc po wystosowaniu odpowiedniego oświadczenia przez opiekuna prawnego, umowa zostaje rozwiązana. 3. UOKIK juz raz odniósł się do sprawy, twierdząc iz sposób w jaki jest zawierana umowa, może być mylący dla konsumenta i wprowadzający go w błąd. W chwili obecnej na stronie głównej jest informacja o zasadach korzystania oraz informacja o konieczności wypowiedzenia umowy po 10 dniach. 4. Za 100zł sadu nie będzie ;)
~ 30-11-2011 9:22
bo biedny lud zobaczy na głównej stronie wielki napis "pobieraj za darmo" to przestaje myśleć i od razu klika. trzeba czytać regulaminy. nie ma nic za friko. no a poza tym jak ktoś na takich stronach podaje swoje prawdziwe dane, stały email... to ma pecha
~/// 30-11-2011 9:31
nabieraczk -proponuje te nazwe
~@ 30-11-2011 9:35
a ja się "nabrałam", dostałam od nich przedsądowe wezwanie do zapłaty...
~fk 30-11-2011 9:38
Przysyłają dwa ponaglenia pełne gróźb jedno po drugim i odpuszczają bo nic więcej nie mogą zrobić. A tą panią która publicznie radzi by płacić - to bym chętnie sprawdził.
~crack 30-11-2011 9:47
swoją drogą trzeba być niezłym jeleniem żeby korzystać z tego typu stron w celu zdobycia muzy czy filmu.
~;) 30-11-2011 9:47
ja również zalogowałam sie na tej stronie. Dostałam dwa maile z pogrożkami i na tym sie skończyło! Nie zaplacilam a oni odpuścili. ;)
~Dr Watson 30-11-2011 9:54
Niestety, jeden z internautów ma rację. Zobaczył głupi naród że dają za darmo. Dzisiaj nawet dostać w gębę tak po prostu za darmo jest trudno a co dopiero pobrać pliki muzyczne czy muzykę. Ale na ludzką tępotę nie ma silnych.
~Kamcia 30-11-2011 10:23
Ode mnie też próbowali wyłudzic pieniadze i straszyli mnie wezwaniami przed sadowymi ale dzieki Bogu nie zapłaciłam ani grosza
~Patryś 30-11-2011 10:37
Ta strona internetowa jet tępa też tak miałem jak się zakłada konto to trzeba podać dane osobowe każdy człowiek który zna dane innej osoby może się podać za niego i co z tego wyjdzie ja tak miałem 100zł mi przyszło do zapłacenie . ja na pewno nie bede tego płacił .. Pisałem do nich meila nie odpisują , dzwoniłem to każą zadzwonić później .. Odetki rosną jestem już KRD bo mi grożą że tam mnie wpiszą . I co w tej sytuacji robić ?
~anhydryt 30-11-2011 10:44
A Ja mam darmowego Linux'a oraz darmowe gry itp itd i jestem bezpieczny.
nielogiczny 30-11-2011 10:57
To szczyt inteligencji. Logować się na stronie internetowej, z której ściągamy nielegalne pliki. W dodatku podajemy Nasze prawdziwe dane. Piractwo to nic innego jak złodziejstwo - złodzieje okradają złodziejów.
~ 30-11-2011 11:09
nielogiczny - jak się innych poucza wypadałoby przynajmniej odmieniać wyrazy poprawnie...
nielogiczny 30-11-2011 11:12
To szczyt inteligencji. Logować się na stronie internetowej, z której ściągamy nielegalne pliki. W dodatku podajemy Nasze prawdziwe dane. Piractwo to nic innego jak złodziejstwo - złodzieje okradają złodziejów.
~ 30-11-2011 11:15
temat typowo jeleniogórski? oczywiście że tak,co jeleniogórzanie nie maja dostepu do internetu? o niektorzy daja tu komentarze jak by nasze miasto bylo jakims oddzielnym zacofanym "panstwem" temat potrzebny bo nie kazdy wie ze te strona to oszustwo.
~Gucci 30-11-2011 11:30
Mnie też chciali naciągnąć, ale nie zapłaciłem poprostu i już :)
~@@@ 30-11-2011 11:32
NIE PŁACIĆ,NIC NIE ZROBIĄ!A STRASZYĆ TO MOGĄ DZIECI MIKOŁAJEM!!!!
~ciocia klocia 30-11-2011 11:34
kilka dobrych rad: nie płacić, nie bać się; a na przyszłość: nie podawać za często swoich prawdziwych danych w internecie i czytać dokładnie regulaminy przed podpisaniem
~prawnik 30-11-2011 11:43
Ja bym jednak radził nie zadzierać z tą firmą i załatwić sprawę polubownie, tzn. spełnić ich żądania, póki są jeszcze na tyle małe, że każdego na to stać. Ściąganie z internetu utworów podlegających prawom autorskim (tzw. piractwo) jest okradaniem autorów. Jest ono NIELEGALNE i stanowi złamanie prawa. Wystarczy aby właściciel serwisu przekazał nasze dane policji, a konsekwencje mogą być o wiele poważniejsze, łącznie z karą do kilku lat więzienia. Zastanówmy się, czy to nam się opłaci.
~do prawnik 30-11-2011 12:04
Prawnik z pobieraczka jesteś?
~Aika 30-11-2011 12:37
Ja również miałam do czynienia z tą firmą - kliknęłam, nic nie dało się pobrać więc sobie odpuściłam. Po 2 tygodniach dostałam wezwanie mailem - zignorowałam, po kolejnych 2 wezwanie przedsądowe z jakimiś śmiesznymi tekstami że wraz z prokuraturą już mnie namierzają - znowu zignorowałam. Od tego czasu minęło sporo miesięcy a pobieraczki cwaniaczki sobie odpuścili. Nie płaćcie im nic!!!! Ignorujcie "dobre rady" żeby zapłacić. Informowałam się w sprawie - oni działają bezprawnie - nawet na swojej stronie mają umieszczony wyrok sądu w podobnej sprawie - niekorzystny dla nich. Mądrale śmieją się z każdego który im zapłaci
~F 30-11-2011 12:46
do Aika : miałem dosłownie tak samo i zrobiłem tak samo, juz od roku zadnego maila od oszustow :D byłem u Pani Rzecznik i właśnie taką forme postepowania mi doradziła, kompetentna Pani :)
~do prawnika 30-11-2011 12:56
z ciebie taki prawnik jak z koziej d... trąba
~1910 30-11-2011 12:57
Tylko DARKWAREZ się liczy
~xyz 30-11-2011 12:59
To ich metoda bo i tak nic nie można pobrać,więc jaka policja .....jaka kara.Jak nie zapłacisz za telefon to odetną,prąd i inne media też,więc jeśli nie zapłacisz za pobieraka to blokuje dostęp do strony i tyle.Przestańcie straszyć ludzi!!!
~gwiazdeczka: 30-11-2011 13:33
Ja także dałam się nabrać "pobieraczkowi", także straszą mnie sądem i piszą maile że spotkamy się w sądzie ......tak piszą i piszą i niech sobie dalej piszą :) Nie zapłacę im nic a poza tym do takich niepewnych logowań mam innego maila i dane więc....pa pa pa
~CH.W.D.P. 30-11-2011 13:56
DYMAĆ f...rÓW!!
~ 30-11-2011 15:32
prawnik ale sie znasz,jak świnia na niebie
~adi 30-11-2011 15:45
jesli ktos juz da sie złapać Pobieraczkowi to zastraszający meil otrzyma na pewno po upływie 10dni,więc pierwszy okres wypowiedzenia umowy czyli 10dni według nich odpada ale w związku z tym jaka prowadzą działalność,w jakiej formie, umowę możemy rozwiązać w ciagu 3mc-y,ja wysłałem im cos takiego koniecznie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru aby miec dowód dostarczenia im tego wypowiedzenia:
~ 30-11-2011 15:52
wszystkie odpowiedzi sa w necie na forum wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Problem z Pobieraczek
~elpajacco 30-11-2011 15:57
haha banda cwaniaków żerujących na niewiedzy. też próbowali mnie zastraszyć, ale wysłałem im skan zgłoszenia sprawy do Rzecznika Praw Konsumenta i spokój. banda d...li
~Małgorzata P 30-11-2011 16:09
"Prawnik" ma rację! Ludzie, czy wy nie widzicie, że pobierając bezpłatnie muzykę, filmy itp. okradacie autorów??? Takie postępowanie jest wbrew prawu! Jeśli do pobrania wymagane jest logowanie, to znaczy, że portal ma wasze dane jak na dłoni. Jak nie zapłacicie - nie dziwcie się, że wylądują na policji. Skąd wiecie, że z tych 100 zł, jakie każdy z was zapłaci, nie są finansowane honoraria artystów? Nawet jak podaliście fałszywe dane, policja bez trudu dojdzie do was po adresie IP. Za 100 zł macie mnóstwo muzyki, filmów i jeszcze narzekacie?? Policzcie sobie, ile kupilibyście płyt za taką śmieszną kwotę w sklepie muzycznym.. Typowe polactwo-buractwo - chcieliby wszystko za darmo, a że ktoś na tym traci, to mają to w czterech literach! Jak w sieci to niczyje i można ukraść, prawda?
~ 30-11-2011 16:34
@MałgorzataP.wystarczy wejść poprzez stronę zmieniającą nasze IP i mogą naskoczyć (można też używać TORa -ale to temat nie dla lamerów)
~ 30-11-2011 16:50
IP jest zmienne na przykład przy korzystaniu z routera więc tymbardziej mogą naskoczyć
~xy 30-11-2011 17:16
witam! kilka miesięcy temu też padłem ofiarą pobieraczka. skorzystałem z opcji "10-dniowy okres próbny",co najśmieszniejsze to z tej strony nie można pobrać żadnego pliku.Po 10 dniach przyszedł do mnie pierwszy mail, kazali zapłacić,olałem to, przyszedł kolejny,straszyli różnymi konsekwencjami, olałem to i dobrze zrobiłem,DO DZIŚ SIĘ NIE ODEZWALI,to naciągacze, oszuści żerujący na ludzkiej niewiedzy i strachu. LUDZIE OLEJCIE TE MAILE, NIC WAM NIE GROZI, PRZECIEŻ NIE PODPISALIŚCIE UMOWY,A TAKIE JEST PRAWO. poszukajcie na youtube jest tam pełno informacji o tej firmie, która ma siedzibę w piwnicy jakiegoś domu. Pozdrawiam
~stfu 30-11-2011 17:47
Pani Małgorzata P to pewnie jakaś od obrony krzyża, albo coś w ten deseń:) Po co kobieto histeryzujesz i panikujesz? Rozpisałaś się jak jakaś nawiedzona i czepiłaś się tych "utworów muzycznych". Musisz wiedzieć, że na tej stronie nie leżą tylko utwory muzyczne. W 90% widnieją tam nielegalne materiały - wszelkiej maści programy itp. Więc kto tu kogo chce straszyć? pobieraczek to fikcja bo z tej strony nie da się nic pobrać, na tej stronie nic nie ma a haczyk polega na tym, że trzeba zapłacić za to, że się tylko zarejestrowało. Ot i wsio Panno MMM.
~Jarek;) 30-11-2011 17:48
Dzisiaj właśnie dostałem do zapłaty za 2 lata(2x98,94),choć na oczy tej strony nie widziałem...Zresztą nie znam tego e-maila,a na moje dane wypełniony formularz...Więc ktoś to zrobił celowo,niech szukają po IP.
~her Flik 30-11-2011 18:13
haha mojego syna też straszyli SĄDEM bo się tam zalogował i jakieś wezwania przed sądowne przysyłali ha ha a syn ma 10 lat !!!! dobrze że odpuscili bo już chciałem im zrobić sąd ostateczny
~zuzia:) 30-11-2011 18:31
nie prawda!!! jakie płacić nie bądźcie głupi. ja równeż dałam sie wmanewrowac tym oszystom jednkaże weszłam na strone UOKiK i doczytałam że z zawartej umowy mamy prawo zrezygnowac w ciągu 10 dni od jej zawarcia, jednakze w przypadku gdy umowa ta nie została nam pisemnie dostarczona ( listownie lub przez kuriera) i nic nie zostało fizycznie podpisane to czas rezygnacji z takiej umowy wydłuża się do 3 miesięcy od jej zawarcia. Stąd skorzystałamz e swojego prawa powołałam sie na paragrał mówiący o takim prawie jakie posiadam i wysłałam tejże firmie pisemną rezygnację, za potwierzdeniem odbioru listem poleconym. I tym oto sposobem zakończyła sie moja przygoda z pobieraczkiem bez zadnych płatnosci.
~haker 30-11-2011 19:46
buhahaha! jak myślicie, że jak macie zmienne IP albo wchodzicie przez proxy to was nie namierzą, to takie macie pojęcie o internecie jak moja ślepa babka. wasze dane już są na odpowiednich serwerach, teraz tylko jest z tamtąd wyciągnac i na policję złodziei!
~ 30-11-2011 19:51
Pani Małgorzata ma rację: to, co robicie, to jest zwykłe złodziejstwo. Zabawne jest czytać, jak złodzieje buchają nienawiścią, gdy ktoś inny postanowił ich okraść. Być może działalność pobieraczek.pl jest niezgodna z prawem, ale dane o waszej złodziejskiej działalności już są zapisane. Teraz wystarczy, że trafią na policję i będziecie mieć kłopoty. 100 zł zaoszczędzicie, cwaniaczki, a zobaczycie, ile stracicie.
~Gościek 30-11-2011 19:58
Jak patrzę na poziom wiedzy niektórych "Internautów" to włos mi się na głowie jeży. Proponuję doczytać trochę o adresacji IP, zasadzie działania sieci komputerowej itp itd. Jeśli ktoś myśli, że ma router to mu wszystko wolno to broń nas Boże od takich "specjalistów" w przyszłości :)
~kmam 30-11-2011 20:18
30-11-2011 15:52 | ~ | masz rację...
~szklak 30-11-2011 20:26
Szkoda, że nikt poza samymi poszkodzowanymi nie interesuje sie tymi oszustami... Niestety tak dział polskie prawo...
~ 30-11-2011 21:04
są jeszcze jacyś naiwni, którzy dają się na to nabrać? straszne...
~**** 30-11-2011 22:27
Pozdrawiam LUDZI ktorzy dali sie nabrac glupiej stonie internetowej ;] hahahaha. d...le... :)
~leon 30-11-2011 23:52
według reportażu Magazynu Ekspresu Reporterów, z zeznań policji wynika, że w ciągu dwóch lat firma pobieraczek pl nie skierowała jeszcze ŻADNEJ sprawy na policję, ani do prokuratury wobec osób, które nie zapłaciły. To po pierwsze. Po drugie umowa, jeśli nie została wysłana do nas pisemnie z danymi firmy, podpisem, Nip, Regon, adres firmy, do własnoręcznego podpisania, nie jest ważna, i można ją wypowiedzieć, tak jak autorka jednej z powyższych komentarzy napisała. Firma ma obowiązek zweryfikować osobę, z którą podpisuje umowę, dlatego musi być ona zawarta na nośniku trwałym, i jedno kliknięcie myszki nie nadaje tu mocy prawnej, ponieważ tak każdy by się mógł podszywać pod kogoś, robiąc mu głupi kawał np.
~leon 1-12-2011 0:26
firma pobieraczek zarobiła juz kilka milionów, głównie na wystraszonych dzieciach, i ludziach, którzy ulegli tej manipulacji i sztuczce socjotechnicznej. Jaka normalna firma wysyła maile przedsądowne, w których pisze,że jeśli do trzech dni od wysłania maila nie wyślemy pieniędzy, to skierują sprawę do sądu. A później wysyła wezwanie do sądu(!) wydrukowane na kolorowej drukarce. Od kiedy prywatna firma wysyła wezwanie do sądu? A nie sąd? w sprawie pobieraczka można dzwonić na infolinię, tam wam wyraźnie powiedzą, nie płacić, wysłać pismo o odstąpieniu od umowy. Można również złożyć zawiadomienie na policję o nękaniu
~leon 1-12-2011 0:34
Zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów, przedsiębiorca jest zobowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji o zawartej umowie najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Z powyższego wynika, iż po rejestracji na stronie internetowej http://www.pobieraczek.pl konsument powinien otrzymać potwierdzenie zawartej umowy na piśmie. W wypadku nieotrzymania powyższego potwierdzenia, zgodnie z art. 10 ust. 2 przedmiotowej ustawy, termin w którym konsument może odstąpić od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi. moim zdaniem osoby które piszą, że trzeba płacić albo same się nabrały i wpłaciły, albo naprawdę nie zaznajomiły się z tematem i wprowadzają w błąd.
~leon 1-12-2011 0:48
okazuje się, że takich ludzi jest naprawdę dużo , moi drodzy! takimi nawoływaniami nabijacie kiese nieuczciwym ludziom, którzy nie wezmą sie z normalna pracę, nic nie robia tylko siedzą i wysyłaja ludziom pogróżki. darmozjady które juz zarobiły kilka milionów, czy to nie absurd? podsycacie zło i pozwalacie żyć dalej nieuczciwie tym ludziom. niech oni sie nawrócą i pójda do normalnej pracy! tak jak my wszyscy! nie utrzymujmy ich!
~ 1-12-2011 0:52
brawo Leon,pełna kompetencja i dobranoc
~Danuta-1 1-12-2011 0:57
Ja zapłaciłam i się tego nie wstydzę. Uważam, że 100 zł to i tak mało w stosunku do korzyści jakie dzięki temu mam. Poza tym, wolę zapłacić i mieć spokój (także na sumieniu), niż gdyby później okazało się po latach, że mam jakieś długi za które ktoś mógłby pociągnąć mnie do odpowiedzialności. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy chcieliby mieć wszystko za darmo.
~aldi 1-12-2011 11:44
brawo Danuta ! przynajmniej jedna uczciwa ...
~CH.W.D.P. 1-12-2011 14:52
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. CZEMU TYM SIĘ NIE ZAJMĄ W SZANOWNYCH ORGANACH POLICJI, PROKURATURY I SĄDU?? DZIWNE, ŻE NIEKTÓRZY MOGĄ W TYM KRAJU DOPUs...ć SIĘ ZAJĘCIA ZABRONIONEGO USTAWOWO KODEKSEM KARNYM, A JA NIE MOGĘ... RÓWNI WOBEC PRAWA, CZY RÓWNIEJSI??
~CH.W.D.P. 1-12-2011 15:24
aldi, d...lU, Danuta-1 NIE JEST UCZCIWA, TYLO GŁUPIA. TO RÓŻNICA JEST. NIE DA SIĘ BYĆ UCZCIWYM I GŁUPIM JEDNOCZEŚNIE. TYLKO NIEJAKI Niggers JEST CZARNY I BIAŁY RÓWNOCZEŚNIE, ALE PO NIM NIE WIDAĆ...
~saagi 11-12-2011 12:56
trzeba sie uczyc co to jest TOR i VPN...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group