Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10091
Zalogowanych: 72
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na zalewie leśniańsko–złotnickim nadal grasują "motorowodni" maniacy

Środa, 7 sierpnia 2013, 9:53
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2013, 8:34
Autor: Mea
Region: Na zalewie leśniańsko–złotnickim nadal grasują "motorowodni" maniacy
Fot. Mea
Plażowicze wypoczywający nad brzegiem zalewu leśniańsko–złotnickiego, niedaleko Zamku Czocha, wciąż mogą zauważyć osoby łamiące zakaz poruszania się po tych wodach łodziami motorowymi i uprawiania sportów motorowodnych. Zalew od lat 1993 i 1994 uznany jest za Obszar Chronionego Krajobrazu.

- Mimo zakazu i kontroli policji nad zalewem nadal jest niebezpiecznie. Nie da się spokojnie popływać w wodzie z dzieckiem, bo wariaci pływają z dużą prędkością na skuterach wodnych – alarmują plażowicze z Jeleniej Góry, którzy często wypoczywają nad zalewem.

Przypomnijmy, że uchwały Gmin: Leśnej, Gryfowa Śląskiego i Olszyny w sprawie ustanowienia Obszaru Chronionego Krajobrazu weszły w życie w 1993 i 1994 r. i mówią o zakazie używania łodzi motorowych i uprawianiu sportów motorowodnych za wyjątkiem łodzi patrolowych WOPR, policji i żeglugi pasażerskiej na zalewie leśniańsko-złotnickim.

- Umieściliśmy ostatnio osiem tablic z informacjami o terenie chronionym i związanymi z tym zakazami na ośrodkach i dzikich plażach. Niestety są one notorycznie niszczone, więc musimy je wciąż uzupełniać. Nadal otrzymujemy informacje, że część osób używa motorówek i skuterów wodnych. Za nieprzestrzeganie przepisów Straż Miejska może nałożyć grzywnę w wysokości od 50 do 500 zł – powiedział Piotr Pawłowski, podinspektor do spraw ochrony środowiska z Urzędu Miasta Leśna.

- Jednak odkąd są ustawione nowe tablice zauważyliśmy spadek tych incydentów. Dzwonili do urzędu również plażowicze, którzy twierdzili, że na zalewie jest spokojniej – dodał.

Na terenie przy zalewie należącym do Gryfowa Śląskiego ustawiono dwie tablice informacyjne o zakazie pływania motorówkami i skuterami oraz o obszarze chronionym. Z kolei w Olszynie od dawna ustawione były podobne tablice, ok. 10, jednak nie brakuje wandali, którzy je wciąż niszczą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
392
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group