Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9061
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Szymanowskiego toną w śmieciach

Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 7:22
Aktualizacja: 14:13
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Na Szymanowskiego toną w śmieciach
Fot. Archiwum
Zalegające i cuchnące nieczystości w niczym nie przeszkadzają zarządcy oraz zarządowi wspólnoty lokatorskiej przy ulicy Szymanowskiego 5. Większość mieszkańców ma tego dość, ale nic nie może zrobić.

Kubły są opróżniane sporadycznie. Jak napisali do nas mieszkańcy bloku kłopot z tym trwa już od wielu lat, a nasila się w weekendy. – Nie mamy już pomysłu, jak to zlikwidować – dodają bezsilni. Nie wiedzą, jak wpłynąć na gospodarzy, żeby zrobili z tym porządek, a sami przecież śmieci nie wywiozą.

Zabobrze I to najstarsza część największego osiedla w mieście, zbudowana jeszcze w latach 60–tych minionego wieku. I chyba najbardziej zaniedbana. Nie brakowało skarg mieszkańców na szczury, które lęgną się w piwnicach, a pożywkę dla nich stanowią właśnie takie góry śmieci.

Rada uchwaliła regulamin dotyczący czystości w mieście. Na razie są to tylko pobożne życzenia, bo przepisów tam zawartych nie ma jak realizować. Jest dziewięć miesięcy na ich wdrożenie. Ale mieszkańcy wątpią, czy to cokolwiek da. Bo brudzenia nie da się wykorzenić z psychiki niektórych poprzez kilka punktów regulaminu, który i tak nie obowiązuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1267
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group