Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3679
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na starcie w Dogtrekkingu stanęło 150 zespołów

Niedziela, 25 września 2016, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 września 2016, 7:53
Autor: Robert Czepielewski
Region: Na starcie w Dogtrekkingu stanęło 150 zespołów
Fot. Robert Czepielewski
Miłośnicy aktywnego spędzania czasu ze swoimi psami wzięli wczoraj (24.09) udział w pierwszym Dogtrekkingu, zorganizowanym przez Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego. Na kempingu „Wiśniowa Polana” w Miłkowie stawiło się 150 zespołów, które wzięły udział w biegu na dwóch trasach: Easy i Hard.

15-kilometrowa trasa Easy przeznaczona była dla zawodników mniej zaawansowanych, którzy preferują aktywność w formie rekreacji oraz trasa 30-kilometrowa Hard dla zawodników, którzy mają doświadczenie w dogtrekkingu.

- Celem tej imprezy jest promowanie aktywności fizycznej razem ze zwierzęciem. Jest to połączenie biegu, spaceru z biegiem na orientację. Do tego dochodzą walory turystyczne danego regionu, w tym przypadku gminy Podgórzyn. Często zapominamy, że oprócz wysokich gór, nasz region ma także wiele innych pięknych, ale zapomnianych miejsc – powiedział Robert Czechowski z Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego.

Przystępując do dogtrekkingu trzeba pamiętać, że nasi czworonożni przyjaciele muszą spełnić kilka warunków. - Po pierwsze pies powinien regularnie trenować i to jest sprawa podstawowa. Powinien mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. W przypadku psa starszego, niż 11 lat bądź młodszego, niż 11 miesięcy trzeba mieć zaświadczenie od lekarza weterynarii dopuszczające do udziału w imprezie tego typu poinformował lekarz weterynarii Jakub Luboradzki.

Tomasz Trusewicz który razem z psem Grotem stanął na linii startu zaznaczył, że coraz więcej osób w formie zorganizowanej spędza w ten sposób czas. - Z Grotem staramy się biegać codziennie, bo psa trzeba przyzwyczaić do biegania regularnego. Trzeba jednak uważać, żeby psa nie zabiegać, szczególnie dotyczy to długich dystansów - podkreślał.

Z kolei Wojciech Ćwiąkalski stwierdził, że wspólne bieganie z psem stanowi ogromną frajdę także dla czworonoga. - Z Amorem biegamy codziennie. Bierze w tym udział cała rodzina. Dzisiaj staruję razem z córką Julią no i oczywiście z Amarem - dodał.

Pierwszy na linię mety w kategorii Hard razem z 4-letnim kundelkiem Milką wbiegł Rafał Matyja. - Trasa była bardzo ciekawa, z wieloma wariantami biegu do wyboru. Zaskoczeniem dla mnie była topografia terenu, bo przed startem organizatorzy powiedzieli, że będzie płasko, było trochę górek i to się odczuwało, szczególnie na punktach 6 i 7 – mówił.

Klasyfikacja końcowa Dogtrekking Miłków 2016:
Kategoria 15 km kobiet
I miejsce - Monika Mięgoć i Sheela (3:09:37), miejsce II - Joanna Zadora i Mozzart (3:24:42), miejsce III - Dominika Jabłońska i Daisy (3:25:41) (3:25:41)

Kategoria 15 km mężczyzn
I miejsce - Łukasz Staszczak i Zalotka (2:08:32), II miejsce - Jacek Klonowski i Luna(2:09:30), miejsce III - Janusz Statkowski i Rubi (2:12:47).

Kategoria 30 km kobiet (w tej kategorii kobiety nie starowały)

Kategoria 30 km mężczyzn
I miejsce - Rafał Matyja i Milka (2:32:13), II miejsce - Sebastian Smoleń i Klara (4:14:28), III miejsce - Wojtek Dziejma i Morven oraz Nessie (4:53:45)

Kategoria drużynowa
I miejsce - Drużyna PRĘDKOSĆ PRZELOTOWA: Paweł Sroka, Bożena Kozak-Sroka i Hanti (2:57:58)
II miejsce - DRUŻYNA AMARA: Julia Ćwiąkała, Wojciech Ćwiąkała i Amar (3:24:28)
III miejsce - Drużyna SZYSZUNIE: Kasia Szyszka, Jerzy Pachucki i Dunaj (3:25:03)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group