Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11318
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na sprzęt dla pediatrii

Wtorek, 12 stycznia 2021, 9:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Na sprzęt dla pediatrii
Fot. użyczone
O nowy sprzęt medyczny wzbogaci się oddział pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej dzięki środkom pozyskanym podczas VII. aukcji świątecznych bombek.

Przypomnijmy. W tym roku w ramach akcji na licytację wystawiono pięć niezwykle oryginalnych bombek przyozdobionych przez lokalnych artystów. Najwyższą cenę, bo 500 złotych uzyskano za bombkę pomarańczę pomalowaną przez Monikę Jabłońską z Kowar. Inne ozdoby choinkowe sprzedano za 450, 300 i dwa razy po 250 zł.

Wzorem poprzednich edycji akcji można było również dokonywać wpłat na tzw. bombkę miejską, przyozdobioną przez Olgę Bochajewska z Jeleniej Góry, która trafi do Muzeum Karkonoskiego. W ten sposób udało się uzyskać 1900 złotych, a najwyższa wpłata wyniosła 1000 złotych.

Jak na akcję zorganizowaną "po partyzancku", na ostatnią chwilę - to jej efekty można uznać za doskonałe – mówi inicjator licytacji Mariusz Synówka. - Już teraz wiadomo, że za środki jakie udało nam się pozyskać zostanie zakupiona bezcieniowa lampa do diagnostyki. Być może pieniędzy wystarczy także na kupno elektronicznej wagi ze wzrostomierzem, bo mamy jeszcze deklarację kolejnych wpłat od darczyńców. Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jest też kilka nowych pomysłów, żeby było jeszcze ciekawiej no i skuteczniej - dodaje M. Synówka.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
4
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group