Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8343
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Skałkach bez wybojów

Wtorek, 16 lutego 2010, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na Skałkach bez wybojów
Fot. Angela
Mieszkańcy ulicy Na Skałkach w końcu doczekają się remontu traktu, który w wielu miejscach przypomina tor przeszkód z wybojami i dziurami. Miejski zarząd dróg i mostów ogłosił przetarg na to zadanie. Prace rozpoczną się wiosną, a ich zakończenie planowane jest na czerwiec.

Niewielka, 220-metrowa ulica od Tomasza Zana do Nowowiejskiej będąca m.in. zapleczem budynków przy al. Wojska Polskiego, istnieje dopiero od 1960 roku. I na remont czeka niemal od początku jej utworzenia. O naprawę jej nawierzchni, która zupełnie się rozsypała wielokrotnie wnioskowali okoliczni mieszkańcy.

– Co roku przybywa samochodów, które rozjeździły tę ulicę, i ludzie mieszkający przy niej usilnie prosili o jej naprawę – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Gruntowny remont zakłada całkowite jej rozebranie, wykonanie podbudowy, nawierzchni z betonu, ułożeniu nowych krawężników i chodników z kostki brukowej, wykonanie studzienek ściekowych wraz z przyłączami, zieleńców i oznakowania.

Po wykonaniu tych prac, których zakończenie przewidziano na 30 czerwca br. ulica w dalszym ciągu będzie jednokierunkowa. Z jednej strony ulicy będzie chodnik, z drugiej utwardzone miejsca do parkowania. Koszt prac szacowany jest na 400 tys. zł. Środki będą pochodziły z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1202
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group