Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7848
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na sesji o uchodźcach

Piątek, 1 kwietnia 2022, 5:57
Autor: WAC
Powiat: Na sesji o uchodźcach
Fot. WAC
Wiele akcentów związanych z trwającą agresją Rosji wobec Ukrainy oraz pomocą uchodźcom było obecnych w trakcie wczorajszej (31.03) sesji Rady Powiatu Karkonoskiego.

Obrady rozpoczęły się minutą ciszy dla uczczenia pamięci żołnierzy oraz osób cywilnych, które zginęły podczas działań wojennych w Ukrainie. Radni powiatu jednogłośnie przyjęli też uchwałę potępiającą zbrodniczą agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

W dalszej części sesji starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski przedstawił szczegółową informację na temat wsparcia jakiego udzielono uchodźcom przebywającym na terenie gmin powiatu. Sprawozdanie dotyczyło między innymi pomocy humanitarnej, socjalno - bytowej i pośrednictwa w znalezieniu pracy dla Ukraińców.

Instytucjonalnie powiat wraz z gminami przyjął ponad 1300 uchodźców, ale wiemy że ogółem jest ich ponad 5000, bo mieszkają także u osób prywatnych - informuje K. Wiśniewski. - Ponad 500 uczniów uczęszcza do szkół podstawowych oraz średnich. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom powiatu oraz pracownikom starostwa, którzy bardzo ofiarnie odpowiedzieli na nasze apele o pomoc i wsparcie dla uchodźców. Mogę śmiało powiedzieć, że nasza lokalna społeczność stanęła na wysokości działania. Dodam, że podjęcie dzisiejszej uchwały jest gestem solidarności wobec narodu ukraińskiego. To, co się dzieje w tym kraju oddziałuje również na nasz kraj, także poprzez masę uchodźców. Nasze województwo jest drugim w Polsce pod względem przyjętej ich liczby.

Twoja reakcja na artykuł?

4
17%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
9%
Smuci
2
9%
Złości
11
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group