Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9753
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na S3 budują wiadukty

Niedziela, 25 lipca 2021, 7:03
Autor: WAC
Region: Na S3 budują wiadukty
Fot. GDDKiA
Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o postępach robót na budowie najbliższego granicy z Czechami odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Kamienną Górą, a Lubawką.

Prace trwają na całym obszarze inwestycji, na której pracuje kilkaset osób oraz kilkadziesiąt jednostek sprzętowych. Rozpoczęły się roboty związane z nasuwaniem czwartego obiektu inżynierskiego – wiaduktu. Na dwóch innych obiektach wykonano już nasunięcie siedmiu segmentów. Dodatkowo zamontowano awanbek na ostatnim obiekcie do nasuwania, co pozwoli rozpocząć prace przy jego budowie w najbliższych dniach. Docelowo wykonawca będzie realizował prace na pięciu wiaduktach jednocześnie, co będzie nie lada wyzwaniem. Obiekty będą liczyły od 435 m do prawie 600 m długości.

Przy budowie nawierzchni drogi systematycznie wykonywane są kolejne warstwy konstrukcyjne z kruszyw pod masę bitumiczną. Przeprowadzono też inspekcję odbiorową wytwórni mas bitumicznych. Wykonawca prowadzi sukcesywnie roboty ziemne oraz prace przy budowie kanalizacji deszczowej oraz przebudowie odcinka brzegu rzeki Bystra. Zaawansowanie rzeczowe zadania osiągnęło już ponad 30% planowanych robót. 

Przypomnijmy, że odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Kamienna Góra Północ a granicą państwa w Lubawce będzie drogą dwujezdniową o długości ok. 15,3 km, wyposażoną w dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasem awaryjnym. W trakcie trwających robót zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: - Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe i Lubawka. Poza przebudową istniejącego układu drogowego, sieci i infrastruktury towarzyszącej, wykonanych zostanie 17 obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą S3 oraz 13 przepustów dla celów ekologicznych (przejścia dla małych zwierząt i płazów). 

Umowną wartość całej budowanej drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki szacuje się na prawie 2,5 mld zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Twoja reakcja na artykuł?

36
78%
Cieszy
4
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
115
Nigdy
23%
Rzadko
46%
Czasami
18%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group