Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2010
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na rakietach śnieżnych tropami Karkonosza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 lutego 2012, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Fot. TED
W minioną sobotę w Jagniątkowie odbyły się I zimowa wyprawa edukacyjna "Na tropie Karkonosza" czyli tam i z powrotem na rakietach śnieżnych, zorganizowana przez KPN przy udziale Watry Jagniątkowskiej.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 i potrwała do 15.00. Po rozdaniu uczestnikom rakiet i kijków udzielono im krótkiego instruktażu. Uczestników podzielono na trzy grupy, każda z nich miała do wyboru trzy trasy, w tym jedną dla najmłodszych tropicieli.

Zebrani poznali zasady chodzenia w rakietach i zagłębili się w las w zimowej szacie, gdzie „podglądali” naturę. Grupy prowadzili: Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, oraz pracownicy KPN: Dariusz Kuś, Michał Makowski i Elżbieta Gerega. Poczęstunek i ognisko przygotował osiedlowy klub Watra Jagniątkowska.

- Byliśmy zachwyceni tak profesjonalnie przeprowadzoną imprezą, począwszy od fachowego instruktażu korzystania z rakiet śnieżnych, wielu informacji na temat życia parku, a na zabawie i smacznym poczęstunku kończąc. Wielkie podziękowania za inicjatywę i super organizację należą się dla dyrekcji, pracowników KPN oraz dla Stowarzyszenia Watra Jagniątkowska – mówili uczestnicy.

Najwięcej frajdy wyprawa przyniosła jednak najmłodszym, którzy dzielnie pokonali swoją trasę i chętnie odpowiadali na pytania. Przy okazji dowiedzieli się również jak wzywać pomocy będąc w górach.
- To była naprawdę ciekawa lekcja przyrody - oceniła pani Małgorzata.

Uczestnicy zapewniali, że już nie mogą się doczekać następnej wyprawy na rakietach.

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Marcin73 28-02-2012 7:47
Świetna zabawa. Pierwszy raz miałem na nogach rakiety śnieżne. I dzięki bardzo dobrej organizacji imprezy i profesjonalnemu podejściu pracowników KPNu z pewnością nie ostatni. Na koniec imprezy jedynym pytaniem do instruktora było "kiedy następna wycieczka na rakietach?". Ach - jeszcze jedzonko. Pyszne flaczki i grochówka oraz kiełbaski z ogniska. Tutaj podziękowania należą się Watrze i Danusi Drozdowskiej - jak zawsze kiedy coś dzieje się w Jagniątkowie. Zakochany w Jagniątkowie - Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~ 28-02-2012 9:07
Cieszy fakt, że tak liczną grupę stanowiły dzieciaki. Dobrze,że pod okiem fachowców uczą się wędrowania po leśnych trasach.
~KTOŚ 28-02-2012 11:58
Impreza byłą faktycznie doskonała. Polecam każdemu krytykowi KPN udanie się na taką wycieczkę. Jedną z grup prowadził sam dyrektor Andrzej Raj. Po tej wyprawie doskonale zrozumiałem zasadnicze różnice pomiędzy KPN, a Nadleśnictwami. I ręczę Wam że drzewo wywożone z Jagniątkowa nocami przez ciężarówki bez świateł to robota nadleśnictwa, a nie nikogo z KPN. Dziennikarzom polecam zajęcie się sprawą ZMASOWANEJ KRADZIEŻY która odbywa się w Karkonoszach. Praktycznie codziennie nocami bez świateł zjeżdżają z gór olbrzymie ciężarówki przeładowane drewnem.
~Piotr Leszek 28-02-2012 14:58
Impreza była super . Pierwszy raz miałam rakietki śnieżne na nogach choć nasze góry przeszedłem całe to ta wycieczka pokazał mi nowe możliwości turystyki zimowej a dodatkowo prowadzona wycieczka przez pracowników KPN po ciekawych terenach i co najlepsze bardzo ciekawie opowiadali o terenach jak i pracy jaką wkłada KPN w celu przywrócenia dawnego drzewostanu tj. Buków na naszych terenach. Czekam na kolejne i polecam innym.No i oczywiście gratulacje za pyszne jedzonko dla Pani Danusi Drozdowskiej i Watrze. :)
~:) 28-02-2012 15:12
Brawo KPN i Watra, po raz kolejny wspaniała impreza, dzieci przeszczęśliwe!!!
Piipi Jelonkowa 28-02-2012 15:56
~Uwierzyli w Ducha zwanego ..Karkonoszem ! ~BRAVO ! ..dla Watry Jagniątkowej !
~buena vista 28-02-2012 16:03
He he, jak zwykle stali włazidupcy już się odezwali i zaśmiecają forum,robiąc pijar. Przyznajcie się lepiej, gdzie tym razem szwendaliście się nielegalnie, przy poparciu pseudodyrektora KPN? Nikt i tak nie wierzy w te lukrowane ochy i achy, pisane stale w wątkach poświęconych Watrze Jagniątkowskiej przez te same wierne pieski. Teraz pewnie rzucą się z wściekym ujadaniem, ale głosów normalnych, rozsądnych ludzi nie zagłuszycie!
~ 28-02-2012 16:19
rakiety przydałyby się głównie po to,żeby niektorych członkow tych "towarzych " wzajemnej adoracji wysłać w kosmos
~Adi 28-02-2012 18:36
(Do buena vista 28-02-2012 16:03): Czemu sądzisz, że chodziliśmy po KPN nielegalnie? Zapewne jak oglądałeś zdjęcia to zauważyłeś, żw wycieczka była prowadzona (wszystkie trzy grupy) przez pracowników KPN. Nawet sam dyrektor KPN pan Andrzej Raj prowadził jedną z grup. Zwróć uwagę też na artykuł na którego początku czytamy "... zorganizowana przez KPN...". Nie jestem członkiem Watry Jagniątkowskiej ani nawet "jej pieskiem" a mimo to uczestniczyłem w wycieczce profesjonalnie zorganizowanej. Nawet pan prowadzący z KPN uprzedzał nas, że nie można wchodzić tam, gdzie my poszliśmy razem z nim. Weszliśmy w te rejony tylko dlatego, że dyrektor Raj zezwolił na chodzenie po KPN tylko i wyłącznie podczas tej wycieczki. PS.: żałuj, że Cię nie było. Adrian Janda :)
~tadek 28-02-2012 19:37
Dyrektor Andrzej Raj też ma wiele brudu za paznokciami, o czym świadczą opinie różnych zorientowanych osób, np. http://forum.gazeta.pl/forum/w,72,130380496,130412192,Dura_lex_sed_lex_panie_Raj.html. Najwyższy czas rozgonić w końcu tę paczkę kumpli, którzy pod pozorem ochrony przyrody znaleźli łatwe dojście do publicznej kasy. Natomiast o łamaniu przez członków Towarzystwa Karkonosko-Izerskiego (czy jak się ono teraz nazywa) przepisów w KPN świadczą choćby zdjęcia i filmy publikowane na blogu Krzysztofa Pika.
~Jak zwykle.. 28-02-2012 20:16
artykuł o Jagniątkowie i znów pojawiają się obrażające wpisy. Jeśli obywatel ma dowody na to, że łamane są przepisy, to ma obowiązek zgłosić to odpowiednim organom. Pisanie na forum nie uchroni piszących od odpowiedzialności - mogą też być powołani jako świadkowie lub jeśli napisali nieprawdę- spodziewać się wyciągnięcia wobec nich konsekwencji. Pisanie oszczerstw, obrażanie kogokolwiek na forach, też podlega paragrafom. Proszę nie traktować tego wpisu jako straszenie ale informację, tak łatwo zapominamy, że przestrzeganie prawo dotyczy nas wszystkich.
~... 28-02-2012 20:55
@Adrian Janda: I właśnie o to chodzi! Jakie jest uzasadnienie dla wprowadzania tego typu wycieczek krajoznawczych do parku narodowego? Rozumiem względy naukowe, związane z ochroną środowiska etc., ale uczyć się chodzenia na rakietach śnieżnych można z powodzeniem na wytyczonych szlakach. KPN czepia się pojedynczych turystów, gdy zejdą ze szlaku, a równocześnie sam wprowadza całe wycieczki. Tymczasem wiadomo, że szkody, jakie wyrządzi przyrodzie kilkudziesięcioosobowa grupa, są dużo większe niż jeden turysta-pasjonat. Słyszałem np. o przypadkach, że KPN słał groźby do redakcji miesięcznika "Sudety", gdy autor artykułu wszedł bez szlaku kilkaset metrów w głąb parku albo zrobił zdjęcie niedostępnego miejsca. A tutaj toleruje, a wręcz zachęca do łamania prawa.
~... 28-02-2012 21:01
(cd) Prawo obowiązuje każdego, a nie tylko wybranych, a tutaj rzeczywiście można odnieść uzasadnione wrażenie, że przepisy służą tylko do porachunków dyrektora ze swoimi wrogami, a w przypadku przyjaciół przymyka się oczy. A. Raj opublikował mnóstwo albumów ze zdjęciami z KPN - czy zgodnie z przytoczonym przepisem wpłacił na konto parku narodowego odpowiednią opłatę? Łatwo to sprawdzić. PS. Do wpisów poprzedników nie odniosę się, gdyż na to nie zasługują. Smutne jest, że poza personalnymi inwektywami i absurdalnymi groźbami wobec forumowiczów nie stać obu autorów na minimum merytoryczności w kwestii niewątpliwie ważnego problemu.
~Marcin73 28-02-2012 21:30
oj Krzysiek Krzysiek. Dzieci już spią, a Ty tutaj bajki opowiadasz. Masz jakiś dowód czy podejrzenie - policja z uwagą Cię wysłucha. Ale nie męcz mnie już tymi opowieściami o strasznym dyrektorze co wycieczki oprowadzał. Uśmiechnij się - zanim Cię żółć zaleje. To ostatnio częste zjawisko. Pozdrawiam, Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~panda 28-02-2012 22:14
Krzysiek, włącz płytę i posłuchaj Rycha ,, lecz nie wiedzą o tym ludzie, że najgorzej w życiu to - to samotnym być ... ,, ..,, nie pal mostów ,, nie warto!
~Anna M. 28-02-2012 22:39
Marcinie Kaflik, jak długo jeszcze będziesz drążył ten temat? Powiedziałeś już po trzykroć wszystko co można na ten temat powiedzieć. Nie zanudzaj więcej, proszę. Daj się wypowiedzieć też innym, mającym dużo więcej konkretnych rzeczy do powiedzenia.
~Marcin73 28-02-2012 22:45
:-) a jeszcze 3 - 4 minutki. No chyba że pojawią się te "konkrety". Pozdrawiam Anno M. Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~@Marcin73 28-02-2012 22:50
Konkretów było tu bardzo dużo, szkoda,że nie w twoich postach.Mimo,że napisałeś ich najwięcej. Nudzisz się? Posprzątaj w domu albo oglądnij film w telewizji zamiast zaśmiecać forum,nic nie wnoszącymi wpisami.
~aa 28-02-2012 23:19
Marcin Kaflik, Zbigniew Leszek, Jozef Gajewski, IP: *klient.box3.pl -stale, zawsze te same wyjce, ktore probują za wszelka cene zagłuszyc kazda dyskusje na temat K.P.N. Przy tym zero argumentow, zero merytorycznosci, a same personalne wycieczki i prymitywne inwektywy. Ci panowie pokazują na forum głownie to, ze nie nauczono ich kultury dyskusji, a fakt, ze sie tak panicznie bronia przed kazda wymiana zdan, najlepiej swiadczy, ze maja cos na sumieniu. Jak to mowią, uderz w stol, a nozyce sie odezwa...
~trew 29-02-2012 0:44
Nie było tutaj w komentarzach żadnych konkretów. Zarzuty wobec dyrektora Raja są chybione. Zdjęcia wykonywane przez KPN służą wielu celom, jednym z nich jest wydawanie kalendarza o KPN. Gdyby KPN nie posiadał własnych zdjęć z prawami majątkowymi to koszt wydania kalendarza wzrósłby około (12 zdjęć x 10 tys za jedno zdjęcie = 120 tys zł) Tka więc dyrektor Raj wyznaczając swojego fotografa spośród pracowników oszczędza rocznie co najmniej kilkaset tysięcy złotych z budżetu Państwa. TAK, TAK jedno dobre zdjęcie wraz z przekazaniem PRAW MAJĄTKOWYCH kosztuje około 10 tys złotych. Park posiada tysiące takich zdjęć i gdyby nie durne przepisy to mógłby je sprzedawać np. na Fotolia czy innych większych stockach. Krytycy z tego forum to zwyczajne PACANY Z ZAWIŁOWA bez wiedzy o czymkolwiek.
~KrzysiekM 29-02-2012 8:46
Najciekawsze jest to, ze najwięcej do powiedzenia mają zawsze Ci, którzy wiedzą najmniej i nie wychodzą z domu.Dlaczego?Myślę, że to trafne pytanie.
~@trew 29-02-2012 13:35
Nie zrozumiałeś o czym toczy się dyskusja. Andrzej Raj wydał mnóstwo albumów z Karkonoszy, które SYGNOWAŁ WŁASNYM NAZWISKIEM i czerpie z nich dochody. Potrafisz rozróżnić własne, komercyjne publikacje pracowników KPN-u od wydawnictw promocyjnych instytucji? Kilka przykładów: http://www.bosz.com.pl/index.php?lg=1&s=wyniki&k=autor&id=151, http://allegro.pl/andrzej-raj-karkonosze-i1988823847.html, http://www.bookmaster.pl/sudety,polsko,niemiecka/praca,zbiorowa/ksiazka/53187.xhtml. Już nie mówiąc o zdjęciach w gazetach, m.in. w linkowanym przykładzie (za każde takie zdjęcie gazety płacą duże pieniądze). Jeśli pracownik KPN-u zarabia komercyjnie na zdjęciach i sam sobie wydaje przepustki do miejsc niedostępnych, jest oczywiste, że powinien wnosić stosowne opłaty zgodnie z regulaminem.
~@trew 29-02-2012 13:41
W przypadku dyrektora KPN-u jest to nic innego, jak wykorzystywanie zajmowanego stanowiska do prywatnych celów. Za coś takiego jako urzędnik powinien polecieć ze stołka. Tak więc na przyszłość zanim coś napiszesz, lepiej zorientuj się wcześniej w temacie. Natomiast ubliżanie rozmówcom sformułowaniami typu: "Krytycy z tego forum to zwyczajne PACANY Z ZAWIŁOWA bez wiedzy o czymkolwiek" czy "Najciekawsze jest to, ze najwięcej do powiedzenia mają zawsze Ci, którzy wiedzą najmniej i nie wychodzą z domu", świadczą o tym, że twoja kultura jest na poziomie właśnie takiego PACANA Z ZAWIŁOWA (nie obrażając mieszkańców Zawiłowa). Jeśli tylko takich obrońców ma pan Raj, którzy merytoryczne argumenty zastępują obelgami, to raczej daleko nie zajedzie na takich znajomościach.
~Och... 29-02-2012 15:19
do 13:41 - Aby nie być posądzony, że jestem kogoś adwokatem. Zauważyłem od jakiegoś czasu , że masz jakiś problem i pretensję do KPN-u. Jeśli to co wypisujesz jest prawdą, to forum jelonki nie służy do tego , idź z tym po prostu do sądu. Większości tu piszących brało udział w tej wyprawie - byli zadowoleni to i pochwalili nie ma co się na nich obrażać, że mają inne zdanie niż ty.
~do klienta 29-02-2012 15:53
Przestań już smędzić, klient.box3. już dawno zrobiłes się nudny w swoich monotematycznych wynurzeniach i dyrdymałach ,które wypisujesz przy każdej dyskusji na temat KPN nie mając tak naprawdę nic do powiedzenia. Masz cos do dodania w temcie dyskusji- napisz, nie masz- zajmij się czyms pożytecznym zamiast przesiadywać całymi dniami na forum i przeszkadzac. OK? i pozwól się wypowiedzieć tym,którzy mają do powiedzenia duzo więcej ciekawych rzeczy niż ty
~KrzysiekM 29-02-2012 17:55
do 13;41 Cher Monsieur!Wpis z godz 8.46 należy do mnie a nie do trew.Nie rozumiem dlaczego tak Cie uraził?Wszak nie był obraźliwy, stwierdziłem jedynie pewien fakt.Powyższy artykuł nie dotyczy Pana Raja a imprezy, z której uczestnicy są bardzo zadowoleni.Natomiast Twoje animozje wobec dyr. Raja są niczym nie uzasadnione.Przedstawiłeś jakieś linki do albumów,itp.Niby o czym to ma świadczyć?Gdzie zostało złamane prawo?Czy człowiek wykonujący swoja prace zawodową w terenie nie może wykonywać przy tej okazji zdjęć?Nie ma tam zakazu fotografowania, nie ma zakazu publikacji tych fotografii w celach komercyjnych.Więc w czym tak na prawdę tkwi problem?
~@KrzysiekM 29-02-2012 18:26
Niczego nie zrozumiałeś, człowieku. Podszkol się trochę z prawa (w tym publicznego), zasad i norm etycznych, a wtedy porozmawiamy. Trudno dyskutować o tym z kimś, kto jest w tych kwestiach kompletnym ignorantem.
~aa 29-02-2012 22:32
Mamy tu klasyczny przyklad konfliktu interesow. Takie dzialania powinny byc zabronione, albo tez pan Raj powinien szczegolowo rozliczac sie z kazdej opublikowanej fotografii. Nie powinien korzystac z wiekszych przywilejow niz inni ani tez sam decydowac o poruszaniu sie poza szlakami w celu zarobkowego wykonywania fotografii do wlasnych albumow. Takie sprawy powinny byc pod nadzorem jego zwierzchnikow.
~elizka 10-03-2012 12:48
hahahaah przecież widać że wyprawa była udana, ludzie zadowoleni a Wy ciągle te swoje bla bla bla ... ogarnijcie się i przestańcie zionąć jadem .... Wiosna za rogiem! Wiosna panie Sierżancie ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group