Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2478
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na rakietach śnieżnych tropami Karkonosza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 lutego 2012, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Fot. TED
W minioną sobotę w Jagniątkowie odbyły się I zimowa wyprawa edukacyjna "Na tropie Karkonosza" czyli tam i z powrotem na rakietach śnieżnych, zorganizowana przez KPN przy udziale Watry Jagniątkowskiej.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 i potrwała do 15.00. Po rozdaniu uczestnikom rakiet i kijków udzielono im krótkiego instruktażu. Uczestników podzielono na trzy grupy, każda z nich miała do wyboru trzy trasy, w tym jedną dla najmłodszych tropicieli.

Zebrani poznali zasady chodzenia w rakietach i zagłębili się w las w zimowej szacie, gdzie „podglądali” naturę. Grupy prowadzili: Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, oraz pracownicy KPN: Dariusz Kuś, Michał Makowski i Elżbieta Gerega. Poczęstunek i ognisko przygotował osiedlowy klub Watra Jagniątkowska.

- Byliśmy zachwyceni tak profesjonalnie przeprowadzoną imprezą, począwszy od fachowego instruktażu korzystania z rakiet śnieżnych, wielu informacji na temat życia parku, a na zabawie i smacznym poczęstunku kończąc. Wielkie podziękowania za inicjatywę i super organizację należą się dla dyrekcji, pracowników KPN oraz dla Stowarzyszenia Watra Jagniątkowska – mówili uczestnicy.

Najwięcej frajdy wyprawa przyniosła jednak najmłodszym, którzy dzielnie pokonali swoją trasę i chętnie odpowiadali na pytania. Przy okazji dowiedzieli się również jak wzywać pomocy będąc w górach.
- To była naprawdę ciekawa lekcja przyrody - oceniła pani Małgorzata.

Uczestnicy zapewniali, że już nie mogą się doczekać następnej wyprawy na rakietach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group