Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4669
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na peryferiach mają dość marazmu

Poniedziałek, 1 czerwca 2009, 7:34
Aktualizacja: 16:35
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Na peryferiach mają dość marazmu
W Jagniątkowie jest większy potencjał niż tylko willa Wiesenstein Gerharta Hauptmanna – uważają mieszkańcy dawnej wsi.
Fot. TEJO
Mieszkańcy Jagniątkowa chcą stworzyć instytucję lub fundację, której celem będzie dbanie i kontrolowanie tego, co się w tej części Jeleniej Góry dzieje.

Wielu jagniątkowian uważa, że błędem było przyłączenie ich miejscowości do Jeleniej Góry. Miejsce, w którym żyją ma charakter typowo wiejski i jak na razie nie ulega to zmianie. Tymczasem w przypadku np. starania się o fundusze unijne na dofinansowanie działalności gospodarczej są traktowani jak mieszkańcy miasta, co ogranicza ich możliwości.

Niezadowoleni punktują minusy tej peryferyjnej dzielnicy stolicy Karkonoszy: rudery, fatalny stan dróg, brak tabliczek informujących o wjeździe do Jagniątkowa, nieczyszczone studzienki, brak oświetlenia. Za największą porażkę uważają jednak kiepską promocję. – W przewodnikach opisuje się tylko Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna oraz kościół pw. Bożego Miłosierdzia. A w Jagniątkowie jest większy potencjał, choćby ścieżki rowerowe, umożliwiające dojazd do Szklarskiej Poręby.

Powołanie stowarzyszenia ma być receptą na przynajmniej częściowe uzdrowienie tej sytuacji. Umożliwi, na przykład, zorganizowanie Dni Jagniątkowa i lepiej zadba o promocję. W sprawy dotyczące rozwoju tej dzielnicy Jeleniej Góry zaangażowało się 40 osób, z czego 20 zadeklarowało aktywny udział w fundacji lub stowarzyszeniu, które powstanie wkrótce. Podzielą się oni na cztery komisje. Celem każdej z nich będzie rozwiązanie jednego problemu, których przez kilkanaście lat istnienia Jagniątkowa jako części Jeleniej Góry nazbierało się sporo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group