Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5667
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na pasażu dla pieszych dostawczy bus potrącił kobietę

Piątek, 14 listopada 2008, 13:43
Aktualizacja: Sobota, 15 listopada 2008, 8:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na pasażu dla pieszych dostawczy bus potrącił kobietę
Fot. TEJO
Do poważnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 11. 30 na stromym zjeździe do filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy ul 1 Maja. Cofający dostawca towaru nie zauważył starszej pani i najechał na nią. Kobieta ze wstrząśnieniem mózgu i obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Szczegóły zdarzenia ustala policja.

Jak mówią świadkowie zdarzenia, potrącona kobieta szła z zakupami z góry w stronę DODN-u u tyłem do pojazdu. Kiedy dostawca chciał wycofać busem, by wyjechać z ulicy 1 Maja i zjeżdżał stromym zjazdem, 60-latka znalazła się w tzw. martwym punkcie jego lusterek. Wskutek tego kierowca citroena jumpera początkowo popchnął kobietę i przewrócił ją na ziemię, a następnie przejechał po jej nodze.

– Jechałem bardzo wolno, co mogą potwierdzić świadkowie, przywiozłem towar i chciałem wycofać – mówił na miejscu zdarzenia przerażony kierowca. – Pod koła podeszła mi starsza pani, której nie zauważyłem i przejechałem jej po nodze. Usłyszałem krzyk, po którym natychmiast się zatrzymałem.

Pech chciał, że akurat dzisiaj mężczyzna nie wyrobił się z wyłożeniem towaru do godziny 11.00 i po założeniu metalowych słupków umożliwiających przejazd ulicą 1 Maja, był zmuszony skorzystać ze stromego zjazdu.

Po uderzeniu kobiety pojazdem, siła odśrodkowa odbiła ją, do tego doszedł jeszcze ciężar torebek i kobieta nie była w stanie się podnieść czy uciec – usłyszeliśmy od sierż. szt. Krzysztofa Turczyńskiego, policjanta, który był na miejscu zdarzenia. – Obecnie ustalamy, kto w tym przypadku zawinił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group