Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 8350
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na ostatnią chwilę. W poszukiwaniu szczęścia

Czwartek, 26 maja 2011, 19:43
Aktualizacja: 19:54
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Na ostatnią chwilę. W poszukiwaniu szczęścia
Fot. RED
Kolejnym akcentem trwającego w Jeleniogórskim Centrum Kultury IV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych PESTKA była sztuka „LAST MINUTE” w wykonaniu duetu: Moniki Koniecznej oraz Jana Kochanowskiego.

Godzinny spektakl oparty na „mowie” gestów, tańcu, elementach pantomimy i grze światła i muzyce to portret pary nie potrafiącej znaleźć wspólnego języka. Życie bohaterów – symbolicznie oddzielone od reszty świata tiulowym parawanem - toczy się w powtarzalnej monotonii, dzień za dniem, która – z czasem – staje się a to inspirująca, a to niewyobrażalnie nudna. Duet bohaterów zdaje się poszukiwać szczęście, które gdzieś zatraciło się tej codzienności, ale czyni to na próżno.

Całość zrealizowana rytmicznie, ale w zróżnicowanym tempie. Niektóre sceny jako żywo przypominają kadry z niemego filmu komediowego, a wrażenie to potęguje „szumiąca” muzyka ze starej płyty o różnych klimatach. Nie brakuje obrazów onirycznych, których głębia – potęgowana ciekawą grą świateł – nadaje poszczególnym scenom ekspresji. Ścieżka dźwiękowa jest też znacząca: słynne Libertango A. Piazzoli ilustruje scenę kłótni, której wyrażeniem jest ten taniec.

„LAST MINUTE, czyli dla Ciebie zrobię wszystko” to godny podziwu popis aktorskich umiejętności dwójki wykonawców: Moniki Koniecznej, performerki, aktorki i tancerki, oraz Jana Kochanowskiego, na co dzień związanego z Teatrem Cinema, aktora uważanego za jednego z najlepszych pantomimistów w Polsce, ucznia słynnego mima Jerzego Kozłowskiego.

Jeszcze dziś o godz. 21.00 w sali widowiskowej JCK będzie można obejrzeć sztukę EMIGRANCI Teatru Macht ohne Bühne z Berlina, zaś jutro kolejną odsłonę „PESTKI” rozpocznie dyskusja z Jackiem Poniedziałkiem, Krzysztofem Mieszkowskim i Wojciechem Wojciechowskim o godz. 15.00 w Klubie Kwadrat.

O godz. 18.00 w Sali Widowiskowej JCK odbędą się INDUKCJE Maat Projekt Tomasza Bazana i Jacka Poniedziałka; o godz. 20.00 MUERTOVIVOS-BANCAROTA TEATRO w Sali Nova, o godz. 21.00 MIJANIE EGO VU Teatru Tańca Współczesnego w Sali Widowiskowej JCK, zaś o godz. 22.30 – koncerty Agnieszki Grochowicz i CHORYCH NA ODRĘ w Klubie Kwadrat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group