Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8447
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na Osiedlu XX–lecia kierowcy łamią przepisy

Sobota, 28 maja 2016, 11:47
Aktualizacja: 0:36
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Na Osiedlu XX–lecia kierowcy łamią przepisy
Fot. Wiktoria Ciepiela
– Drogowe spowalniacze miały zwiększyć bezpieczeństwo na naszym osiedlu, tymczasem kierowcy omijają je przekraczając linię ciągłą, stwarzając jeszcze większe zagrożenie – skarżą się mieszkańcy Osiedla XX–lecie w Jeleniej Górze. Miejski zarząd dróg i mostów zapewnia, że progi zwalniające zostały zamontowane poprawnie. Natomiast za kierowców łamiących przepisy ma się wziąć policja.

Chodzi o progi zwalniające, zamontowane na drodze prowadzącej na Podgórzyn. Zdaniem mieszkańców są one za krótkie i prowokują kierowców do ich omijania.

- W tym miejscu, gdzie nieopodal jest zatoka autobusowa, mogliśmy zamontować tylko takie spowalniacze, dokładnie o takim rozmieszczeniu – wyjaśnia Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Zamontowanie tam innych progów uniemożliwia prawo, które zakazuje ich montaż na trasie, po której kursują autobusy komunikacji miejskiej – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Zarząd dróg i mostów poinformował już policję o łamaniu przepisów przez kierowców na Osiedlu XX-lecia. W piątek (27.05) przeprowadzone zostały już pierwsze kontrole w tym miejscu, a funkcjonariusze zapowiadają kolejne. Natomiast służby drogowe zastanawiają się nad ewentualnymi zmianami, które mogłyby dodatkowo zniechęcić kierowców do omijania progów zwalniających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group