Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7740
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na obwodnicy giną zwierzęta

Czwartek, 7 lutego 2013, 6:33
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2013, 8:20
Autor: Angela
Jelenia Góra: Na obwodnicy giną zwierzęta
Fot. Czytelnik
– Na odcinku nowo wybudowanej obwodnicy Jeleniej Góry, od ul. Sudeckiej do Wincentego Pola, notorycznie dochodzi po potrąceń dzikiej zwierzyny – pisze pan Darek, nasz Czytelnik i dodaje: jest to zagrożenie dla zwierząt, ale i kierowców, dlatego powinny być tam ustawione znaki ostrzegawcze. Służby drogowe zapewniają, że takie znaki tam są i apelują do kierowców o większą ostrożność.

Nasz Czytelnik poza e-mailem z apelem o zamontowanie znaków przesłał nam kilka drastycznych zdjęć potraconych saren. Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przyznaje, że poruszony problem jest mu znany. Do zarządu dróg wpłynęły bowiem już trzy wnioski o odszkodowanie z tytułu uszkodzonych pojazdów właśnie podczas takich potraceń zwierząt.

- Mimo, że pierwotnie w projekcie budowlanym obwodnicy nie było znaków ostrzegawczych, ustawiliśmy je tuż po zakończeniu budowy drogi zarówno od strony ul. Sudeckiej, jak i od ul. Wincentego Pola – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM. – Same znaki nie rozwiążą tam jednak problemu. Potrzebna jest wzmożona czujność i ostrożność kierujących. Jak na każdym odcinku drogi, w pobliży której są tereny zadrzewione, warto zwolnić, bo zwierzęta wyskakują na drogę z zaskoczenia i nie sposób ich ominąć – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Jednym z rozwiązań stosowanych przy takich drogach jest ustawienie siatek ochronnych, ale jak mówi zastępca dyrektora zarządu dróg, to spory koszt, na który obecnie miasta nie stać.

- Tej dzikiej zwierzyny jest coraz więcej i nie pomagają ustawione przy drodze bariery dla pieszych, dlatego na przyszłość trzeba będzie pomyśleć o takich siatkach, ale w tym roku z pewnością nie będzie na to pieniędzy – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
48
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
40%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group