Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9795
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na mural dla Pomagaczy

Czwartek, 21 października 2021, 5:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na mural dla Pomagaczy
Fot. Organizator
Instytut Karkonoski rusza z projektem muralu POMAGACZE – bezkresni bohaterowie.
Instytut Karkonoski powstał z okazji 10-lecia istnienia naszego fanpage’a Karkonosze. Postanowiliśmy zrobić krok naprzód i powołać do istnienia fundację dzięki której chcemy działać twórczo, kulturalnie i prospołecznie. Zależy nam, aby miejsce, w którym mieszkamy i żyjemy na co dzień, stawało się jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów – mówi Agnieszka Gierus, prezes zarządu fundacji.

Pierwszym projektem jest stworzenie wyjątkowego muralu Pomagaczy, czyli siłaczy, którzy pomagają. To swojego rodzaju podziękowanie i docenienie służb, w ostatnim czasie szczególnie zaangażowanych w walkę z COVID-19.

Straż pożarna, GOPR, policja, ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze – na muralu zostali ukazani w konwencji Avengers’ów, komiksowych superbohaterów stworzonych przez Marvela. Niby są zwyczajnymi ludźmi, ale gdy dzieje się coś złego, uruchamiają swoje moce i stają na pierwszej linii frontu walki ze złem. Ta symbolika idealnie odzwierciedla ich siłę, zaangażowanie i poświęcenie, nie tylko w okresie zmagania z COVID-19, ale również w wielu innych codziennych i prozaicznych sytuacjach.

Projekt wsparli już: Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze, Komendant Miejski Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej i Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze

Murale, będące podziękowaniem szczególnie dla służb medycznych, powstały i wciąż powstają w wielu miastach w Polsce i na świecie. Pora, aby takie dzieło pojawiło się również w Jeleniej Górze – stolicy Karkonoszy. Wierzymy, że dzięki wsparciu mieszkańców uda się zrealizować ten cel. Mamy już projekt oraz profesjonalnych artystów wysokościowych, którzy podejmą się jego wykonania. Całość wycenili na 32 tys. zł. Aby uzbierać wymaganą kwotę, fundacja założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Każdy chętny może ją wesprzeć pod linkiem https://zrzutka.pl/rk89b2

Gdy uzbieramy już połowę założonej kwoty, w sieciach społecznościowych zamieścimy ankietę z propozycją lokalizacji muralu, a następnie, po wskazaniu przez mieszkańców najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, będziemy rozmawiać z osobami bądź wspólnotami, które nimi zarządzają. Planowany termin wykonania muralu wiosna 2022. Wierzymy, że razem możemy zdziałać wiele dobrego dla naszego miasta i regionu.

(Instytut Karkonoski)

Twoja reakcja na artykuł?

12
44%
Cieszy
8
30%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
124
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
55%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group