Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5957
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na łyżwy przy „jedenastce”

Czwartek, 6 listopada 2008, 15:17
Aktualizacja: 15:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na łyżwy przy „jedenastce”
Fot. Tomasz Dudka
Sztuczne lodowisko, które miasto zakupiło rok temu, podczas nadchodzącej zimy będzie miało swoją lokalizację przy Szkole Podstawowej nr 11 na Zabobrzu. Już rozpoczęły się prace przy instalacji agregatów i płyty ślizgawki.

W minionym sezonie sztuczne lodowisko znajdowało się w Parku Zdrojowym w Cieplicach. Mieszkańcy entuzjastycznie przywitali otwarcie ślizgawki. Później nie obyło się jednak bez kłopotów. Raz tafla została awaryjnie zamknięta, ponieważ jeden z łyżwiarzy łyżwą przedziurawił przewód chłodzący zainstalowany zbyt blisko powierzchni lodu. Jednak ogólnie mieszkańcy, a zwłaszcza dzieci, byli bardzo zadowoleni z obiektu.

Już wówczas zapowiadano, że każdej zimy lodowisko będzie montowane w różnych częściach Jeleniej Góry. – W tym roku zdecydowaliśmy, że będzie to jedno z boisk przy Szkole Podstawowej nr 11 na osiedlu Zabobrze – mówi prezydent Marek Obrębalski. – Jesteśmy na etapie ustaleń opłat za wstęp oraz daty otwarcia obiektu – dodaje. Uruchomienie ślizgawki jest zależne od temperatury, która nie może przekraczać 10 stopni Celsjusza. Zabobrzańska ślizgawka będzie działała aż do pierwszych dni wiosny 2009 roku.

Za zdjęcie dziękujemy panu Tomaszowi, naszemu Czytelnikowi.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group