Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7867
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na kopercie parkujesz bezprawnie

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Wtorek, 16 września 2008, 9:10
Aktualizacja: 9:10
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dziś (wtorek) rusza V edycja kampanii parkingowej – „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?” Cel: uzmysłowienie zdrowym kierowcom, aby nie blokowali swoimi samochodami miejsc, które są przeznaczone dla niepełnosprawnych.

W Jeleniej Górze szczególnie dotkliwe dla niepełnosprawnych jest blokowanie przez zdrowych posiadaczy samochodów miejsc parkingowych przy szpitalu wojewódzkim.

- Straż miejska, policja oraz grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych przeprowadzi happening związany z promowaniem hasła „Czy chciałbyś być na moim miejscu” – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk z SM.

W szkołach ponadgimnazjalnych i na uczelniach zorganizowane zostaną spotkania omawiające zagadnienie kultury jazdy samochodem i zachowanie zasady współżycia z osobami parkującymi na miejscach oznaczonych kopertami.

A w najbliższy czwartek podczas konferencji z prezydentem miasta oraz wszystkich organizacji uczestniczących w akcji, zostaną podsumowane podjęte wcześniej działania. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, które w całej Polsce rozda tysiące ulotek i innych materiałów promocyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~ 16-09-2008 10:06
Kiedyś w TV usłyszałam właśnie to hasło" czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu ". Przemówiło ono do mnie dlatego nigdy nie parkuję na miejscu dla inwalidy nawet jeśli na parkingu nie ma wolnych miejsc.
~kmam 16-09-2008 10:19
Dlaczego tak często widać pełnosprawnych wysiadających z samochodu oznaczonego znaczkiem "niepełnosprawny"?
~albert 16-09-2008 10:37
Podoba mi się napis na parkingu pod Makro: "Wziąłeś moje miejsce, to weź też moje kalectwo".
~sumienie narodu 16-09-2008 11:01
Policjant który wychodził ze szpitala zapytany o zajmowanie kopert przez normalnych kierowców odrzekł, ze teren jest prywatny i on niczego nie może. To ja spytam, czy w takim razie można po szpitalnych włościach jeździć nachlanym? Skoro prawo tam nie obowiązuje... To samo dotyczy np. Kauflandu. W dodatku projektował to jakiś p...p: wymalował miejsca dla niepełnosprawnych, a na ścianie umieścił wielki znak zakazu zatrzymywania i postoju. Mądrych mamy decydentów, oj madrych...
~p 16-09-2008 11:52
jestem kierowcą i czesto widze jak na kopertach dla inwalidów stawiają kierowcy wypasione samochody, a potem sibie idzie na zakupy do marketu raz nawet zwruciłem uwage w zartobliwy sposób, ze jest pan chyba inwalida umysłowym ze stoisz na kopercie popatrzył na mnie jak na wariata i poszedł od tej pory nie rusza mnie to bo nie wiadomo na kogo sie trafii sam tego nie czynie bo nigdy nie chciałbym byc na miejscu inwalidy
~co wy na to 16-09-2008 11:55
A może tak parę fotek i do gablotki?
~sumienie narodu 16-09-2008 12:49
~kmam >>> Widzę, że jesteś "dawno dawny" jeśli chodzi o znajomość prawa. W tej chwili tylko specjalna niebieska karta uprawnia do (m.in.) korzystania z miejsc na kopertach. A tym samochodem może przecież jeździć każdy. Karta uprawnia aktualnie kierującego, zaś żaden znaczek. Te białe i niebieskie znaczki naklejane na szybę są nieważne już od kilku lat. W dodatku karta tak samo uprawnia także osobę pełnosprawną (kierowcę), jesli pasażerem samochodu jest niepełnosprawny. No i jeszcze jedno: Po czym poznajesz osobę niepełnosprawną tak na pierwszy rzut oka? Po braku nóg? Że jak ma, to jest ok? A co do fotek... mam ich wiele, i to nie tylko z parkowania na kopertach, ale dużo gorsze. Tylko jak na razie nikt nie chce ich zamieścić. Wysyłałem je do KMP sekcja ruchu drogowego.. Nawet nie odmiauknęli.
piipi 16-09-2008 13:05
..do - [~sumienie narodu..]...gdzie Twoje SUMIENIE !!.~Jak mozez.. przeciez ~Kmam jest Dama Jelonkowa !!.~Pamietaj,ze kobiety wiecej widza,...bo maja lepsze serduszko od mezczyzn.
piipi 16-09-2008 13:59
..do - [~p..]..a moze ten "wypasiony inwalida" ma oko szklane..
piipi 16-09-2008 14:07
C.d..a moze ten spasluch otrzymal lub wymusil od dziadka-inwalidy to pozwolenie...~Moze on "uczciwie" kupil ..ten papierek ?.
Riposta 16-09-2008 14:14
~kmam - kierowca nie musi być niepełnosprawny. Karta jest na osobę niepełnosprawną - może więc to być pasażer.
~niepełnosprawny 16-09-2008 15:12
A czy inwalida nie może mieć wypasionego samochodu i w oczach wielu ma jeździc maluchem?To są sterotypowe objawy myślenia.Można być chorym i na pierwszy rzut oka choroby nie musi być widać.To do przemyślenia dla wszystkich piszących.
kwakwa 16-09-2008 17:27
niepełnosprawność oznacza niezdolność do pracy zgodnie z przepisami o pomocy społecznej,emeryturach i rentach oraz inwalidztwo a nadinterpretacja powyższych skutkuje wypasionymi autami posiadaczy niebieskich kart,owszem,że ci prawdziwi ograniczeni fizycznie lub umysłowo mają ciężkie życie ale i sami nadużywają przepisów i udogodnień nie licząc się całkowicie z pełnosprawnymi (autopsja ze służby) co do szpitali i marketów to parkują tam sami lekarze,kierownictwo w/w i personel,koperty są na ternie dróg wewnętrznych i to problem ich zarządców a nie policji czy straży miejskiej,co innego drogi publiczne,to już nasze zmartwienie i juryzdykcja a kwestie alkoholu precyzują przepisy uprd i zachęcam do ich czytania
~sumienie narodu 16-09-2008 20:08
kwakwa - Osiołku! W jednym megadługim zdaniu opisujesz Stworzenie i Koniec Świata. Doprawdy, to co pieprzysz, jest typowe dla obecnego okresu KWAKWAKWA-nia! Nie dość, że walisz fatalne błędy gramatyczne, ortograficzne i składniowe, to twoja wiedza o kwalifikacji niepełnosprawności jako niezdolności do pracy kwalifikuje cię po prostu do społecznej eutanazji. Durniów, co każdego inwalidę chciałby zastrzelić, jest sporo. Czyżbyś był pracownikiem ZUS-u ? Posiadając i znając formę pism tych "mądrali", nie dziwię się. Jesteś podobnego chowu. Pochlej więc, może ci się poprawi..
Riposta 16-09-2008 20:56
~kwakwa, ale cię poniosło z tą pomoca społeczną :)))))) i nie tylko ;P
~Sabath 16-09-2008 21:31
takie coś powinno się też wprowadzić do podstawówek i gimnazjum
~Do sumienia 16-09-2008 23:22
No i dobrze Ci policjant powiedział. Na wszystkich parkingach obowiązuje regulamin wewnętrzny, o ile taki jest. Każda kolizja,naruszenie zasad parkowania itd. może być rozpatrywana tylko w kontekście cywilnoprawnym. Inaczej się to ma njeśli ja to ująłeś "ktoś jedzie nachlany". Wtedy już obowiązuje art. 178aKK, który penalizuje jazdę w stanie nietrzeźwym W RUCHU LĄDOWYM LUB WODNYM. Więc przemawiając twoim językiem "nachlanym nie możesz tam jeździć". LOCKE
kwakwa 16-09-2008 23:39
moa znajomość niepełnosprawności pochodzi z autopsji rodzinnej,wiklipedycznej i pracy,nie w zusie bo podobnym tobie półgłówkom dawałbym rentę "na gębę" ale ty masz już swoją "z główki" i mówi się kwakanie,poczytaj sobie wspomniane przepisy,coś mądrego o uszkodzeniach klawiatury i dysortografii, sumienie narodu to manifestacja godnego pożałowania przerostu osobowości ale daje się leczyć i nie jest zaraźliwe
~gata 16-09-2008 23:53
miejsca dla niepełnosprawnych powinny obowiązywać tylko osoby jezdzące na wózkach , lub jako pasażer bo potrzebują więcej miejsca przy wsiadaniu, inni niepełnosprawni spokojnie mogą korzystać z normalnych miejsc bo niemają takich problemów
kwakwa 17-09-2008 0:22
a tam zaraz poniosło,możne trochę,a z wypowiedzi sumienia narodu widzę sporo wzmianek o alkoholu,czy to stare nawyki czy obecne hobby?
~ramona do kwakwa 17-09-2008 16:34
Twój bełkot mnie przeraża.Czy ty zawsze musisz zabierać głos w każdej sprawie tym protekcjonalnym tonem.To co piszesz, a zwłaszcza jak piszesz kwalifikuje cię do powrotu do szkoły podstawowej.Ten twój pseudoprawniczy ,mędrkujący sposób wypowiedzi jest nie do przyjęcia.Merytorycznie to też ściek,także ulituj się nieuku nad nami.Sprzedaj te swoje wypociny kolegom spod budki z piwem...to mniej więcej(nie ubliżając im) podobny poziom.
~do kwakwa 17-09-2008 16:37
WIKLIPEDYCZNEJ??????? hihihi
~ 17-09-2008 23:09
ramona...to ksywa z brazylijskiego tasiemca czy niespełnione marzenie? lebszy ze mnie prawnik niż z ciebie kobieta,nie podoba ci się moja pisanina to polecam relanium(na przerażenie) i nie czytaj za smarkata jesteś do oceny mojej retoryki,przynajmniej,w przeciwieństwie do ciebie ją mam,co do alkoholu,to podaj sobie rączkę z sumieniem narodu, oboje nadajcie się na odwyk skoro tylko procenty wam w głowie a pod budką z piwem pewnie zastałbym twojego mamusię,do 16:37 "wikipedycznej" i z czego radość,taki nieomylny jesteś, profesorku gąbka
~do kwakwa 19-09-2008 17:29
1.lebszy 2.mieć retorykę 3.twojego mamuśkę ...i w końcu gramatyka i składnia i interpunkcja.Nie uczyli cię głąbie języka polskiego?Z jakiej nory wyszedłeś?Proponuję wróć do niej i zakop się głęboko.Nie staraj się więcej wymądrzać bo to naprawdę jest żałosne.Relanium nieuku jest na uspokojenie.Podejrzewam ,że ktoś polecił twojej mamuśce aspirynę jako środek antykoncepcyjny..no i niestety się urodziłeś.Przyjemnie?
kwakwa 20-09-2008 9:56
do 19.09.2008 17:29 twoje szczekanie mnie nie rusza, mylić się jest rzeczą ludzką, moja nora była obok twojej tylko o niebo wyżej i dla tego, ze śmieci które tam wyrzucałem, powstała taka śmierdząca zaraza jak ty,żałosne są twoje próby zaistnienia na forum jako mo...lizatora i twoi rodzice, którzy na pewno spodziewali się normalnego dziecka i gdyby nie wspomniana aspiryna,było by z tobą dobrze, relanium jest lekiem uspokajającym i nasennym,stosuje się go w leczeniu nerwic,stanów lękowych i alkoholizmu czyli chorób które dziedzicznie obciążają twoją rodzinę.fajnie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group