Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5621
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Na integrację Romów

Wtorek, 24 sierpnia 2021, 8:18
Autor: WAC
Kowary: Na integrację Romów
Fot. MT
Gmina Miejska Kowary uzyskała dofinansowanie ze środków z dotacji celowej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030”.

Na realizację w tym roku kilku zadań mających wspomagać integrację zamieszkującą w mieście społeczność romską samorząd Kowar otrzymał łącznie około 150 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie edukacji szkolnej i przedszkolnej dzieci romskich, remont budynków w których zamieszkują rodziny z tej mniejszości oraz realizację programu odpracowywania długów.

Główną pozycją na tegorocznej liście zadań są remonty dachu oraz klatki schodowej w budynkach, w których zamieszkują obok siebie rodziny romskie i nie romskie - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - To bardzo ważne dla integracji kowarzan, bo pieniądze trafią do wspólnot, gdzie choćby jedna z rodzin pochodzi ze społeczności Romów. Z dotacji MSWiA będą też zorganizowane dodatkowe zajęcia edukacyjne dla dzieci z tej mniejszości. W tym roku odeszliśmy od przeznaczania środków na remonty pojedynczych lokali mieszkalnych zamieszkiwanych przez rodziny romskie - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

10
16%
Cieszy
11
17%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
3%
Smuci
30
47%
Złości
10
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
543
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group