Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8529
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na Grodzkiej nie zaparkujesz

Piątek, 13 listopada 2009, 7:25
Aktualizacja: Sobota, 14 listopada 2009, 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Na Grodzkiej nie zaparkujesz
Fot. TEJO
Od wczoraj przy ulicy Grodzkiej, w miejscu, gdzie do niedawna mieszkańcy mogli zostawiać swoje samochody widnieje znak zakazu postoju i zatrzymywania pojazdów, który będzie obowiązywał już na stałe. Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową Pasażu Grodzkiego. Póki co strażnicy informują kierowców o zakazie, ale już niedługo zaczną karać za jego nieprzestrzeganie.

Mimo że miejski zarząd dróg i mostów dla bezpieczeństwa samych kierujących dwa dni temu ustawił nowy znak zakazujący zmotoryzowanym pozostawianie samochodów na miejscach, gdzie dawniej stawały auta m.in. przed bankami Zachodnim, Millenium i Handlowym, upartych nie brakuje.

Wielu z nich znaku po prostu nie zauważa, bo jeździ na pamięć. Tymczasem w ramach prowadzonych prac budowlanych nowej galerii handlowej, tym odcinkiem jeździ coraz więcej maszyn i samochodów ciężarowych, które stanowią realne zagrożenie dla zmotoryzowanych. W przyszłości pojawi się tam parking dla klientów galerii.

Dlatego wprowadzone ograniczenie będzie tam obowiązywało na stałe. Stare nawyki starają się wyperswadować kierującym strażnicy miejscy. Jednak jak na razie przypomina to walkę z wiatrakami.
– Kierowców trzeba pilnować i upominać cały czas – mówią strażnicy miejscy. – Jak na razie informujemy i pouczamy o zmianach w tym miejscu, ale już niebawem zaczniemy wyciągać konsekwencje.

Warto o tym pamiętać, gdyż za zapominalstwo, lub celowe łamanie zakazu można zapłacić nawet do pięciuset złotych. Jeśli natomiast któreś z pozostawionych aut będzie blokowało lub utrudniało prowadzone prace, samochód zostanie odholowany na parking policyjny. W tym przypadku zmotoryzowani muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group