Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Na gigancie zimą w szałasie

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Prawie dwa miesiące w partyzanckich warunkach spędzili dwaj bracia, którzy uciekli z domu dziecka. Sami zbudowali w lesie szałas, żywili się resztkami, a grzali przy ognisku rozpalonym z desek ściągniętych z ambony myśliwskiej.

reklamy

Traperami okazali się dwaj nastolatkowie z okolic Złotoryi. Uciekli na początku lutego z domu dziecka w Wilkowie – poinformowała czwartkowa Polska Gazeta Wrocławska.

Schronienie znaleźli w szałasie własnoręcznej kontrukcji. Na „gigancie” kradli włamując się do altanek na ogródkach działkowych. Zabawiali się także w podpalaczy: przez nich jeden z pobliskich rolników stracił 5 tysięcy złotych po tym, jak puścili z dymem 50-tonową belę słomy.

Małoletnich przestępców wypłoszył z lasu mróz. Szybko wpadli w ręce policji. Jeden z uciekinierów ma 15 lat i trafił do policyjnej izby dziecka. Drugi – 17-latek – znalazł się w izbie zatrzymań.

O losie „partyzantów” zdecyduje sąd rodzinny.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka