Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5960
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na dworcu kolejowym praca wre

Niedziela, 9 października 2016, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 października 2016, 17:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na dworcu kolejowym praca wre
Fot. Przemek Kaczałko
Drugi etap modernizacji dworca kolejowego na stacji głównej w Jeleniej Górze przebiega znacznie szybciej, niż przebudowa w ramach pierwszego etapu. Inwestycja o wartości niemal 24 milionów złotych ma być zakończona do końca bieżącego roku.

Postęp prac widoczny jest gołym okiem każdego dnia. Zgodnie z podpisaną 12 czerwca 2015 r. umową, wykonawca przebudowuje perony - obiekty będą wyższe i znacznie ułatwią podróżnym wsiadanie do pociągów, czego można już doświadczyć na oddanych do użytku peronach. W ramach prac powstaje nowa nawierzchnia, odnawiane są wiaty, montuje się czytelne oznakowania i tablice informacyjne, a wyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów zagwarantuje lepsze oświetlenie oraz instalacja monitoringu.

Kolejowe podróże z początkiem lub metą w Jeleniej Górze będą też dostępne dla osób niepełnosprawnych. Obok dotychczasowych schodów do podziemnych przejść prowadzących na cztery perony wybudowane zostaną w sumie trzy windy i jedna platforma dźwigowa. Ponadto planowane jest zamontowanie specjalnych listew, które już od kasy poprowadzą osobę niewidomą do windy, a dalej podziemnym przejściem do kolejnych wind na poszczególne perony. W newralgiczny punktach umieszczone zostaną specjalne, wyczuwalne pod stopami, wypukłe maty odblaskowe ułatwiające orientację osobom niewidomym i niedowidzącym.

Wykonawcą prac jest konsorcjum Infrakol - Track Tec Construction, ich wartość wynosi 23,7 mln zł (brutto).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group