Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7541
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na dwóch kółkach pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 12 czerwca 2010, 8:37
Aktualizacja: 14:54
Autor: Karolina
Fot. E. Głębocka
Dzisiaj w Szklarskiej Porębie odbędą się zawody rowerowe w ramach Sudeckiej Młodzieżowej Ligi Sportowej. Najmłodsi uczestnicy będą mieli do pokonania 300 m, a nieco starsi 1500 m. Trasę zaplanowano na pętli koło Chybotka. Start o godz. 11.00.

Biuro zawodów będzie znajdowało się w Chacie Izerskiej przy ul. Piastowskiej w Szklarskiej Porębie Dolnej. Zapisy wszystkich chętnych uczestników od godz. 9.30 do 10.45. Ze względu na znaczną odległość z biura zawodów do miejsca startu, organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie zawodników. W Sudeckiej Młodzieżowej Lidze Sportowej mogą wystartować dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Polski, Czech i Niemiec.

Początek zawodów o godz. 11.00, na pętli koło Chybotka. Jest to kilkumetrowej wysokości grupa skalna, stanowiąca jedną z głównych atrakcji miasta pod Szrenicą. Znajduje się w pobliżu szlaku, prowadzącego ze Szklarskiej Średniej do słynnego Wodospadu Szklarki. Chybotek swoim kształtem przypomina „misę cukru”. Najwyżej położoną skałę z łatwością można wprowadzić w ruch, ale nikomu do tej pory nie udało się jej całkowicie przewalić. Legenda głosi, że głaz skrywa wejście do podziemnego skarbu, ukrytego przez Walończyków.

Dzisiejsze zawody mają na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży sudeckich tras rowerowych. Ważne jest także doskonalenie swoich umiejętności w jeździe na rowerze. Uczestnicy wystartują w poszczególnych grupach wiekowych, w kategorii chłopców i dziewcząt. Młodsi zawodnicy przejadą 300 metrów, a starsi 1,5 kilometra. Około godz. 13.30 odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców, a na zakończenie imprezy ognisko i smażenie kiełbasek. Organizatorami są, Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach” oraz Klub Sportowy „Szrenica”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group