Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5417
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na Drzymały praca wre

Czwartek, 23 kwietnia 2020, 6:23
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2020, 6:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na Drzymały praca wre
Fot. Przemek Kaczałko
Krótki termin zakończenia inwestycji polegającej na remoncie ulicy Drzymały i Fliasków w Jeleniej Górze, zdaje się nie być przeszkodą dla wykonawcy. Zadanie, na które od wielu lat czekali mieszkańcy stolicy Karkonoszy ma być zrealizowane do 17 czerwca br. Jak widać na zdjęciach, prace są zaawansowane.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz ulicy Flisaków w Jeleniej Górze, wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę zieleni (zakrzewień) kolidującej z inwestycją, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę drogi i chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, remont płyty konstrukcji mostu, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe.

Warto zwrócić uwagę, że odcinek ulicy Drzymały w obrębie wiaduktu kolejowego (od ulicy Kilińskiego) ma konstrukcję mostu, pod którym przebiega kanał Młynówka. W ramach przedmiotowego zadania przewiduje się remont płyty konstrukcji mostu, jednakże zakres remontu możliwy będzie do ustalenia po rozebraniu warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni i oczyszczeniu płyty żelbetowej mostu. Ponadto, granitowa kostka pozyskana z ulicy Drzymały i Flisaków ma zostać wykorzystana w innych punktach miasta.

Wykonawcami zadania są: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Jeleniej Góry i COM-D z Jawora, a cena to 3 087 998,66 zł. Zadanie ma być zrealizowane do 17 czerwca 2020 roku!

Twoja reakcja na artykuł?

40
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
5%
Smuci
1
2%
Złości
9
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
311
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group