Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2086
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: MZK trzeba uzdrowić. Po briefingu z Robertem Prystromem

Czwartek, 8 września 2011, 12:10
Aktualizacja: Piątek, 9 września 2011, 7:39
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: MZK trzeba uzdrowić. Po briefingu z Robertem Prystromem
Fot. RED
Dzisiaj, 8 września w holu hotelu MERCURE w Jeleniej Górze odbył się briefing dla mediów, zorganizowany przez Roberta Prystroma – od 14 czerwca br. członka Rady Nadzorczej MZK Jelenia Góra. Czego ów briefing dotyczył?

– Memorandum w sprawie pilnych, a przy tym niezbędnie koniecznych działań naprawczych, które winien podjąć zarząd firmy, Zgromadzenie Wspólników Przedsiębiorstwa MZK Jelenia Góra i prezydent miasta w celu poprawy wyniku finansowego spółki, usprawnienia jej działań oraz zwiększenia przychodów i zmniejszenia kosztów jej działalności – tłumaczył dziś mediom Robert Prystrom.

O jakie „sprawy pilne oraz konieczne działania naprawcze” chodzi członkowi Rady Nadzorczej MZK Jelenia Góra? M.in. o opracowanie przez zarząd spółki programu zagospodarowania dla wszystkich posiadanych przez nią nieruchomości celem uzyskiwania z nich przychodów – wg Roberta Prystroma obecne wykorzystanie majątku MZK jest przejawem braku gospodarności i skutkuje zawyżaniem kosztów działania firmy, a także o niezwłoczne uruchomienie kontroli biletów w autobusach z wykorzystaniem własnych kontrolerów i utworzenie stanowiska tzw. „Konduktora autobusowego”, który uzupełni obsadę pojazdów MZK.

W sumie, w memorandum opracowanym przez Roberta Prystroma zawiera się aż czternaście tez. Prócz ww. w dokumencie tym znajdziemy instrukcje dotyczące maksymalizowania przez MZK przychodów z tytułu działania myjni, stacji diagnostycznej czy warsztatu; ewentualnego uruchomienia sklepu z częściami zapasowymi do autobusów celem pozyskiwania klientów na usługi oraz zwiększenia przychodów firmy z reklam.

– MZK w Jeleniej Górze trzeba uzdrowić. Należy rozszerzyć zakres świadczonych przez firmę usług, renegocjować umowy o ich świadczenie ze wszystkimi sąsiednimi gminami, budować i modernizować strategię działania spółki i umiejętnie pozyskiwać środki na jej rozwój, w tym także z UE. I temu właśnie ma służyć to memorandum – podsumował Robert Prystrom.

Pełną treść dokumentu i wszystkich zawartych w nim tez już jutro znajdą Państwo w portalu Jelonka.com w rubryce „Blog Jelonki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group