Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6187
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MZK trzeba uzdrowić. Po briefingu z Robertem Prystromem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 września 2011, 12:10
Aktualizacja: Piątek, 9 września 2011, 7:39
Autor: Petr
Fot. RED
Dzisiaj, 8 września w holu hotelu MERCURE w Jeleniej Górze odbył się briefing dla mediów, zorganizowany przez Roberta Prystroma – od 14 czerwca br. członka Rady Nadzorczej MZK Jelenia Góra. Czego ów briefing dotyczył?

– Memorandum w sprawie pilnych, a przy tym niezbędnie koniecznych działań naprawczych, które winien podjąć zarząd firmy, Zgromadzenie Wspólników Przedsiębiorstwa MZK Jelenia Góra i prezydent miasta w celu poprawy wyniku finansowego spółki, usprawnienia jej działań oraz zwiększenia przychodów i zmniejszenia kosztów jej działalności – tłumaczył dziś mediom Robert Prystrom.

O jakie „sprawy pilne oraz konieczne działania naprawcze” chodzi członkowi Rady Nadzorczej MZK Jelenia Góra? M.in. o opracowanie przez zarząd spółki programu zagospodarowania dla wszystkich posiadanych przez nią nieruchomości celem uzyskiwania z nich przychodów – wg Roberta Prystroma obecne wykorzystanie majątku MZK jest przejawem braku gospodarności i skutkuje zawyżaniem kosztów działania firmy, a także o niezwłoczne uruchomienie kontroli biletów w autobusach z wykorzystaniem własnych kontrolerów i utworzenie stanowiska tzw. „Konduktora autobusowego”, który uzupełni obsadę pojazdów MZK.

W sumie, w memorandum opracowanym przez Roberta Prystroma zawiera się aż czternaście tez. Prócz ww. w dokumencie tym znajdziemy instrukcje dotyczące maksymalizowania przez MZK przychodów z tytułu działania myjni, stacji diagnostycznej czy warsztatu; ewentualnego uruchomienia sklepu z częściami zapasowymi do autobusów celem pozyskiwania klientów na usługi oraz zwiększenia przychodów firmy z reklam.

– MZK w Jeleniej Górze trzeba uzdrowić. Należy rozszerzyć zakres świadczonych przez firmę usług, renegocjować umowy o ich świadczenie ze wszystkimi sąsiednimi gminami, budować i modernizować strategię działania spółki i umiejętnie pozyskiwać środki na jej rozwój, w tym także z UE. I temu właśnie ma służyć to memorandum – podsumował Robert Prystrom.

Pełną treść dokumentu i wszystkich zawartych w nim tez już jutro znajdą Państwo w portalu Jelonka.com w rubryce „Blog Jelonki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~rat 8-09-2011 13:07
A co z redukcją liczby biuralistów pracujących w MZK? Co z nową, dostosowaną do potrzeb miasta siatką połączeń? Co z wprowadzeniem taktu w kursowaniu autobusów?
~ 8-09-2011 13:10
Kontrolerzy powinni być. Faceci a nie jakieś mikre kobitki. Wszyscy wiedzą w mieście, że kontroli biletów praktycznie nie ma. Pieniądze z mandatów niech zostają w firmie, a nie gdzie indziej.
~Reksio 8-09-2011 13:24
Tatuś. TAK SYNKU. Ten do pracy co jadę autobusem z Czarnego 12:10 jest tylko jeden a wcześniej jak i potem nic. Ze stresem chodzę na przystanek. DOBRZE SYNKU DAM CI JESZCZE JEDEN AUTOBUS 5 MINUT WCZEŚNIEJ BĘDZIE TO PIĄTKA CO BY NIKT NIE ZAKUMAŁ. Dziękuje tatusiu. A tatuś. TAK SYNKU??.. A dlaczego tak rzadko jeździ 4 z dworca do Podgórzyna a o 15:42 i zaraz 15:55 jadą niemal o tej samej godzinie dwa autobusy by jeszcze trzeci z Cieplic się do nich dołączył i razem jechały w trójkę tą samą trasą.. To nie lepiej by ten jeden dowiózł do Podgórzyna a dwa z stamtąd dowoziły by do sąsiednich wsi.. Zawsze to taniej.. OJ SYNUŚ W CIEPLICACH MIESZKA TWOJA KUZYNKA ROZTRZEPANA JAK TY CO CHWILE SIĘ SPÓŹNIA NA AUTOBUS DO DOMU TO JEJ PODSTAWIŁEM TEN AUTOBUS JAK BY SIĘ SPÓŹNIŁA NA PRZYSTANEK TO ŻEBY
~beka 8-09-2011 13:27
Jakim prawem ten facet wypowiada się n.t. MZK ! To są jaja. Dzięki niemu zamiast nowych autobusów mamy podwyżki, bo miał jakąś durną wizję budowy fontanny, popieraną przez młodych pseudointelektualistów, których z nazwiska nie będę wymieniał (ochrona danych osobowych). To jest karygodne co w tym mieście się dzieje. Wczoraj szychy (te szychy same wiedzą, że o nie chodzi) z naszego miasta, za nasze podatki piły sobie ok. 22.30 szampana w ogródku przed hotelem Caspar w Cieplicach. Cyrk na kółkach ludzie. Miał być SKM, a jest beka.
~Reksio1 8-09-2011 13:31
OJ SYNUŚ W CIEPLICACH MIESZKA TWOJA KUZYNKA ROZTRZEPANA JAK TY CO CHWILE SIĘ SPÓŹNIA NA AUTOBUS DO DOMU TO JEJ PODSTAWIŁEM TEN AUTOBUS JAK BY SIĘ SPÓŹNIŁA NA PRZYSTANEK TO ŻEBY SIĘ NA NASTĘPNY ZAŁAPAŁA A ŻE TO KOBIETA TO BĘDZIE MIAŁA TRZY AUTOBUSY. A tatuś... OJEJKU SYNKU NIE ZADAWAJ MI TAKICH TRUDNYCH PYTAŃ O ROZKŁADZIE JAZDY I O TYCH AUTOBUSACH MAM JE ZA OKNEM NA co dzień,, JA TO ROBIĘ DLA WAS BY LEPIEJ WAM W ŻYCIU BYŁO..
~rat 8-09-2011 13:55
@beka akurat z fontanną to moim zdaniem dobra decyzja. Przynajmniej coś z tych pieniędzy dla miasta będzie. W MZK te pieniądze by się rozpłynęły, bo to kropla w morzu potrzeb. Miasto chyba już nie raz dawało takie dodatkowe zastrzyki gotówki i jakoś to w niczym nie pomogło. Nie ma sensu dokładać funduszy zanim się nie uzdrowi transportu w tym mieście. A co (wg mnie) trzeba zrobić w pierwszej kolejności, to już napisałem.
~do rat 8-09-2011 14:01
Oh, fontanna jest niezbędna dla miasta hahaha.
~Reksio2 8-09-2011 14:05
A jeszcze jedno Tatuś. No Tatuś!! TAK SYNKU... A czemu ci spoza miasta tak muszą drogo płacić nawet jak chcą jechać zaledwie dwa, trzy przystanki?.. NO WIDZISZ SYNUŚ BO KTOŚ WYMYŚLIŁ COŚ TAKIEGO JAK GRANICA.. NO I JEŚLI CHCESZ PRZEJECHAĆ TĄ GRANICĘ TO JAK TO NA GRANICY PŁACISZ MYTO CZYLI PODWÓJNIE FAJNA SPRAWA I TĄ HISTORIĘ, TRADYCJĘ KULTYWUJEMY DALEJ. Tatuś. A tatuś? TAK SYNKU No to jeśli płacą tak dużo za przejechanie 1,5 km to dlaczego inni z Sobieszowa aż do Zabobrza jadąc przeszło 10 km nie płacą więcej. NO WIDZISZ SYNKU BO KTOŚ WCZEŚNIEJ WYMYŚLIŁ BY TE GRANICE DO SOBIESZOWA POLIKWIDOWAĆ I JAK NA ZŁOŚĆ NIEIWEM CO ZROBIĆ BY WMZK BYŁO LEPIEJ.. OJ SYNKU GDYBYŚ MNIE POSŁUCHAŁ I CHODZIŁ DO SZKOŁY TO BYŚ MI NIE ZADAWAŁ TAKICH PYTAŃ A BYŚ UZDROWIŁ TE AUTOBUSY I BYŁO BYLEPIEJ
~pasażerka 8-09-2011 14:08
Taaaaaa, a uzdrawianie MZK zaczęło się od podwyżki cen biletów i przesunięcia stref. Dla przykładu, ceny biletów (normalnych w granicach miasta) w dużych polskich miastach: Wrocław - 2,40, Poznań - 2,00 zł, Łódź - 1,90 zł (do 10 min. jazdy, czyli poprzez a...logię np. z Zabobrza do centrum), Kraków (jedno z najdroższych miast w Polsce, ale i zarobki adekwatne) 2,80 zł. WSTYD i ŻENADA dla takiej zapyziałej dziury jak JG!
~ 8-09-2011 14:20
do 08-09-2011 14:05 | ~Reksio2 | Głupoty piszesz. W godzinach szczytu musi być więcej autobusów o tej samej porze, bo i ludzi na przystankach do zabrania więcej, stąd 3 autobusy, zauważ, że one na końcu jadą w trzy różne strony, np. 7 do Sobieszowa, 4 do Podgórzyna, a 15 do Jagniątkowa, jedzie jeszcze 23, ale ono jedzie z Podchorążych, a stamtąd ludzie też jada do Cieplic. Trudno, aby jeden autobus robił objazd dookoła Jeleniej Góry i rozwoził wszystkich jak autobus zakładowy. Sęk w tym, że MZK pozabierało za dużo tych autobusów, które woziły ludzi w odległe miejsca, np. "0" - jedyne połączenie Zabobrza z Dworcem PKP. Jelenia Góra z małymi przylegającymi miejscowościami obsługiwanymi przez MZK ma taką powierzchnię jak Wrocław. Należałoby się zastanowić nad zniesieniem stref czyli granic.
~ 8-09-2011 14:27
do 08-09-2011 13:07 | ~rat | - wszystko trzeba stopniowo, nie zatrudniać następnych na miejsce odchodzących na emeryturę, a obecnych kierowników technicznych poprzesuwać na konduktorów i bileterów.A co rozumiesz przez biuralistów?
~? 8-09-2011 14:37
"briefing - zorganizowane spotkanie z dziennikarzami". A tak po polsku to nie można?! "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!"
~dozorca 8-09-2011 14:52
Reksio2......nie szczekaj tyle bo zaraz zalozymy Ci smycz albo hycel Cie zlowi i juz nie szczekniesz piesku.
~bileter 8-09-2011 14:56
To Prystrona nie stac wynajac sali konferencyjnej tylko jak ubogi produkuje sie w holu hotelu.To jest jego profesjonalizm.Juz mi szkoda MZK JG bo takie dzialanie czlonka rady nadzorczej doprowadzi do wiekszego balaganu.
~hycel 8-09-2011 15:03
a może by tak niezatapialneko Marka W zwolnić i zatrudnić na to miejsce kogoś z pomysłem ( w drodze konkursu). To jakiś cud chyba jedyny w kraju że w spółce komunalnej rządzi od przeszło 20-tu lat ten sam człowiek. I to rządzo od 20-tu la z równym sukcesem (sukcesem jest to, że jakieś autobusy jednak są, a że brudne, nie punktualne, stare, smierdzące, z kierowcami którzy w czasie pracy palą papierosy, to już właściwie nieistotny szczegół)
~vi 8-09-2011 15:17
a czemu jeszcze nie ma relacji z awarii gazociągu w gryfowie?? wstyd.. jak jakaś rura na zabobrzu pęknie to od razu lecicie fotki trzaskać ale wsiąść w samochód i pojechać parę km za miasto to już za ciężkie?
~ 8-09-2011 15:19
do 08-09-2011 15:03 | ~hycel | - Odczep się od kierowców, oni niczemu nie winni. Spóźniają się, bo jeżdżą gratami, a po drodze spotykają różne sytuacje. Jadą o wiele punktualniej niż parę lat temu. Powożą starym taborem, głośnym, niesprawnym. Jak się wejdzie do autobusu to jest straszny hałas z silnika, a taki kierowca jest w tym autobusie cały czas i musi tego słuchać.
~Marek_H 8-09-2011 15:27
Do ciężkiej cholery! Już któryś raz z rzędu jakiś czub czepia się sformułowania "briefing"! Ludzie! W ten właśnie sposób określa się krótkie spotkanie z dziennikarzami, w foyer, holu, salce (katechetycznej też) itp.! Briefing to nie konferencja prasowa! Briefing to briefing i briefing "się pisze"!!!
~ 8-09-2011 15:48
do 08-09-2011 15:17 | ~vi | - Ty, uważaj, bo cię wasz informatyk namierzy. ;-) Oni tam mają swoje sposoby! "Racjonalizacji" nie odwołali.
~hycel 8-09-2011 16:08
do 08-09-2011 15:19 | ~ | i tacy są biedni zestresowani że muszą sobie zapalić w pracy a ja potem w tym smrodzie 40 minut muszę sobie jechać.
~miejscowy 8-09-2011 17:06
Zwiększyć liczbę członków rady nadzorczej. Walczmy z bezrobociem.
~Gog 8-09-2011 17:30
MZK wystrajkowało sobie podwyżki i przywileje,a niedołężna władza im to przyklepała.Pospólstwo zapłaci za rozspasłą władzę.
~Gość 8-09-2011 18:10
To trzeba naszą szanowną władze w mieście uzdrowić ,tych nierobów wziąć do galopu ,a nie tylko im pensje płacić Prystrom też dobry gagatek poparł Zawiłe i stołek dostał ,teraz już się mu dzieje nie źle zapomniał o tym że fokus się nie buduje że woda w mieście drożeje ,teraz klaszcze jak ten Zawiła ,jak to się poglądy ludziom zmieniają ,a w MZK to prezesa trzeba i całą tę rade wywalić to może będzie lepiej tak jak i w MPGK też trzeba te stare kadry przetrzepać bo miasto brudem zarasta ,tylko kto ma to zrobić ten Bibliotekarz czy Zośka co Anilux zaorała ,przecież to kpina jakaś jest ,no ale na kogo głosowaliście to tego macie ,ja na nich nie głosowałem to mogę tylko się cieszyć i patrzeć sobie w lustro i mówić miałeś racje szkoda twego głosu na te miernoty.
~o boziu 8-09-2011 18:29
O boziu! Znowu Prystroń!
~antyprezio 8-09-2011 19:32
Prystrom nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, ale płynąc na fali ogólnej krytyki MZK wywołanej działaniami Rady Miasta (podwyżki cen biletów i zmiana granic stref opłat) i działaniami miłościwie nam panującego imć Prezydenta Zawiły wraz z całą rzeszą doradców (polecenie poważnego zredukowania liczby wykonywanych kursów) może zbić niezły kapitał polityczny, czego z całego serca wcale mu nie życzę.
~kierowca1 8-09-2011 19:49
a Prystroma w kosmos wysłać ledwo co doszedł do stołka to juz dodatkowo rade powiększyli po co tyle darmozjadów poszedłby do roboty do Tesco
~Mima 8-09-2011 20:09
"MZK trzeba uzdrowić" i stąd ta podwyżka cen biletów.
~s. 8-09-2011 20:12
Właściwie kto, personalnie, jest odpowiedzialny za przekształcenie MZK w spółkę ?
~Jel.. 8-09-2011 20:28
no bilety zdrożały, mniej autobusów a i kierowcy niektórzy oczywiście powinni jeszcze raz zdawać na prawo jazdy np dziś około 13"10 dziesiątka -kierowca dość długo rozmawiał przez komóreczkę i dlatego też tak szarpał jakby dopiero się uczył jeździć...
~ 8-09-2011 20:35
do s. - poprzednia rada miasta, nie pamiętasz? była cała debata opisywana na portalu
~xyzII 8-09-2011 21:13
Do Beka ,co miłościwy przewodniczący miłościwych ciepliczan opijał jakąś fuchę?Jednak tamte lata były sprawiedliwsze.
~s. 8-09-2011 21:54
Do 20,35. Czyli większość obecnych radnych przyłożyła rękę do tego. Na marginesie, obecna sytuacja jest wynikiem lat zaniedbań ze strony włodarzy miasta. Uzdrawianie będzie poprawianiem własnych błędów i fatalnych decyzji. Ekonomia i świadczenie usług to są dwa końce kija, którym wywija się nad głową pracowników - w każdej firmie.
~realman 8-09-2011 22:14
Dziwne, że ten facet ma czelność odzywać się na forum, pokazywać i "uzdrawiać"!!! Skompromitował się już tyle razy, że powinien zaprzestać jakiejkolwiek działalności. Odeszli od niego najbliżsi współpracownicy. Przegrał wszelkie wybory, jakie mógł, ... i to z kretesem!!! Trzeba nie mieć ambicji i honoru! To trzeba być wyjątkowo bezczelnym facetem, by mając taką przeszłość, próbować umo...lniać i pouczać innych.
~jelenio 8-09-2011 22:42
Wreszcie ktoś ruszył z tym bajzlem w MZK. Ale czytając nie które wpisy to się zastanawiam kto to piszę? Zauważyłem że jak ktoś robi źle to się po nim jedzie na forum ale jak ktoś chce zrobić coś dobrze to też źle i jazda z nim. Nie wiem czy tu taki klimat czy jeleniogórzanie z natury są wiecznie nie zadowoleni z życia. Nie zły kabaret. Najlepiej by nikt nic nie robił niech wszystko się toczy swoim biegiem tak do ruiny a wy i tak będziecie narzekać. To jest jelenia.
~AlleJazda 9-09-2011 7:09
Ordnung mus sein ! FiurerSS (IP:83.4.246.xxx) 2011-09-09 06:49:07 Kierowca jezdzi ma prace, konduktor sprzedaje i dba o o czystosc i ma prace a pasazerowie czuja sie bespieczni wszycy tez maja prace. Panie Robciu P. ma Pan racje. Popieram w 100% I nikt inny sie nie wychyla, zadna wspolnota typu I Polskie Koleje Panstwowe tez moga miec prace.. kolchoz......
~Rex 9-09-2011 7:15
Co tam nam po tych autobusach zlikwidować calkiem w końcu będziemy mieć ramwaje bardziej ekologiczniej będzie....
~AlleJazda 9-09-2011 7:28
Ordnung mus sein ! FiurerSS (IP:83.4.246.xxx) 2011-09-09 06:49:07 Kierowca jezdzi ma prace, konduktor sprzedaje i dba o o czystosc i ma prace a pasazerowie czuja sie bespieczni wszycy tez maja prace. Panie Robciu P. ma Pan racje. Popieram w 100% I nikt inny sie nie wychyla, zadna wspolnota typu I Polskie Koleje Panstwowe tez moga miec prace.. kolchoz......
~Jano 9-09-2011 7:50
A Zawiła nam kolejkę miejską obiecał czy też tramwaje i co chyba przyjdzie nam z buta pociskać ,bo to miasto to dziura zapadła ,bez jakiegokolwiek planu rozwoju ,a rządzący po wyborach dalej stołki okupować będą i tak następne cztery lata zlecą ,aż znowu durni jeleniogórzanie pójdą głosować na tych nierobów którzy im tylko mapet show robią i tyle.
~? 9-09-2011 7:54
Do: 08-09-2011 15:27 ~Marek_H// Widzisz kochaniutki, żeby nie te "czuby" to nie miał byś o czym pisać!!! Uszanowanko dla "czubów".
~happy 9-09-2011 8:05
naprawa stabilności firmy przez podwyżkę o ponad 25% Do tej pory bilet kosztował 1,27zł a dziś 1,60 Wole jeżdzić autem
~ 9-09-2011 8:36
happy, te kwoty podane przez ciebie to tak z sufitu wzięte. Wyrażaj się precyzyjnie, a jak czegoś nie wiesz to nie pisz o tym.
~do 8:36 9-09-2011 8:42
Kwoty są bardzo prawdziwe. Do tej pory emeryt płacił za bilet 1,27zł, a teraz po cudownym uzdrowieniu MZK płaci 1,60zł.
~jeżozwierz1 9-09-2011 13:31
Ble, ble, ble ... znowu demagogia, a brak dbałości o najważniejszą część strategii - KLIENTA - PASAŻERA. Dziadkom z Cieplic zabrali jedyny w ciągu dnia autobus w kierunku cmentarza na Krośnieńskiej linii "18" Cieplice-Zachełmie. Ukarali emerytów za nic. Teraz staruszkowie odpuścili wizyty u zmarłych bliskich, bo pod górkę ciężko idzie się o kulach. Najważniejsze, że MZK nie będzie miało strat, no bo jaki to interes robić pętlę w Cieplicach i jeszcze na seniorów - zwolnionych już z opłat za bilety lub z biletami ulgowymi - czekać pół godziny pod bramą cmentarza.
~miejscowy 9-09-2011 13:45
Kaszpirowski się znalazł ! W mordę jeża !
~ 9-09-2011 22:00
Panie Prystrom załóż swoją własną działalność gospodarczą i tam wdrażaj wszystkie tezy z memorandum. Pokaż wreszcie na co Cię stać. Niech mieszkańcy się przekonają że oprócz rycia i parcia na stołki dyrektorów, prezesów, prezydenta miasta, radnego coś potrafisz zrobić. Z wodociągów w Bolesławcu szybko z Pana usług zrezygnowali. Jak pamietam to zawsze był Prystrom opłacany przez podatników. Teraz również zasiadając w radzie nadzorczej MZK z polecenia Zawiły też kasę bierze z kieszeni podatnika. Może zacznie pracować na etacie PIERWSZEGO KONTROLERA BILETÓW - prezesie MZK proszę utworzyć to stanowisko, będzie tam bardziej przydatny i faktycznie dostanie wynagrodzenie za pracę.
~mały autobus 11-09-2011 21:52
świetnie i dodał bym zadżego do kompletu a co!!@ 22;00
~Zły 13-09-2011 19:26
Uzdrawianie? Raczej utrudnianie!! Nie dość że podwyżki to jeszcze przeniesli strefę z Łomnicy Szkoly na Przyboczną i muszę płacić za bilety PONAD 2 razy WIĘCEJ! Nie wspominając już o dzieciach z osiedla łomnickiego króre żeby przejechać 3 przystanki do szkoły muszą mieć teraz bilet 2strefowy. ŻENADA! Przesiadam się do samochodu- tak jest zwyczajnie taniej a nie musze jeździć zapchanymi śmierdzącymi złomami i wysłuchiwać kierowców-chamów pracujących tam chyba za karę (zwłaszcza linia 11)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group